Протидії загрозам ускладнення дорожнього руху взимку
Урядовець доручив розробити плани з протидії загрозам ускладнення дорожнього руху в зимовий період.
Зимовий період є показником менеджерської ефективності всіх керівників, і грудень 2017 року є тому підтвердженням, коли з погіршенням погодних умов відбувся транспортний колапс в чотирьох областях України. Тому, наше головне завдання – напрацювати план щодо забезпечення оперативної координації всіх служб як на регіональному, так і центральному рівні. Це в першу чергу — Укравтодор, Укртрансбезпека, Мінінфраструктури, Нацполіція, ДСНС і органи місцевого самоврядування.
Про це на засіданні оперативного штабу ДСНС щодо упередження надзвичайних ситуацій повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, інформують у прес-службі Віце-прем’єр-міністра України.
Він нагадав, що 18-19 грудня 2017 року на автошляхах Вінницької, Житомирської, Київської і Черкаської областей склалася надзвичайна ситуація. Незважаючи на існуюче попередження Укргідрометцентром центральних і місцевих органів виконавчої влади про погіршення погодних умов, не було вжито необхідних першочергових заходів внаслідок чого утворились багатокілометрові затори та знеструмлення 147 населених пунктів у 6 областях.
«Кошти місцевих бюджетів складають наразі 50% від загального державного бюджету країни. Отже, кошти є, повноваження є – питання тільки в менеджерських якостях управлінців на місцях. І тому, коли голова РДА, ОДА або органу місцевого самоврядування не може вчасно організувати роботу в зимовий період, яка б забезпечувала безпеку громади або рух транспорту, така ситуація є неприйнятною», — наголосив Геннадій Зубко.
За словами урядовця, всі мають зробити серйозні висновки. Докладно проаналізувати дії служб, відповідальних за безперебійне транспортне сполучення на автомобільних дорогах загального користування.
З огляду на грудневу ситуацію 2017-го року і за результатами засідання оперативного штабу, Віце-прем’єр дав доручення:
До 19 січня Укравтодору, Укртрансбезпеки, Нацполіції, ДСНС розробити План взаємодії з протидії загрозам ускладнення дорожнього руху в зимовий період, а також покроковий алгоритм дій усіх служб та місцевих органів влади.
Головам ОДА затвердити аналогічні регіональні плани та забезпечити їх реалізацію.
Укравтодору, Укртрансбезпеки, Нацполіції, обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити неухильне виконання Порядку тимчасового обмеження або заборони руху транспортних засобів на окремих ділянках автомобільних доріг загального користування та Порядку інформування населення про зміни руху транспорту у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Укртрансбезпеки посилити державний нагляд і взаємодію з автоперевізниками щодо дотримання тимчасових обмежень або заборони руху під час снігопадів на автомобільних дорогах, готовністю великовагового транспорту до експлуатації в зимовий період.
Укравтодору забезпечити готовність снігоочисної техніки та спланувати її оперативне передислокування на проблемні дороги.