У цій партії чітко знають, від чого залежить успіх країни

Оскільки партія «ОСНОВА» поєднує людей справи, а не звичайних теоретиків, то ми переконані, що реформи в Україні мають відбуватися не номінально, а реально.

Реформа децентралізації продовжує залишатися вкрай актуальною в Україні (вже створено близько 800 ОТГ, де проживає понад 6,5 млн осіб), але, на жаль, в ході реформ проявляється багато недоліків, допускається чимало помилок, та й сама реформа затягнулася.

При цьому понад 60% ОТГ досі не залучені в процес і залишаються необ’єднаними, а за рамками реформи перебувають ще 35 млн громадян.

Негативним є й те, що до складу громад увійшло значно менше сіл, ніж очікувалося, і зараз багатьом ОТГ (за інформацією Мінфіну) не вистачає ресурсів.

Тому в Україні має бути реально надано широкі повноваження місцевому самоврядуванню в питаннях економіки, гуманітарної політики, охорони правопорядку, розпорядження місцевими земельними ресурсами.

Також пропонується створення другої палати парламенту з 50 чоловік з рівним представництвом від кожного регіону України.

Двопалатна структура парламенту набула поширення у світі завдяки своїм перевагам – можливості забезпечити поряд із загальним представництвом інтересів усіх громадян країни особливе представництво колективних інтересів населення окремих великих регіонів (або інших великих груп суспільства) та можливості оптимізувати законодавчий процес, встановивши гальмо та противагу ймовірним поспішним і недостатньо продуманим законодавчим рішенням однієї палати.

Нижня палата створюється за пропорційною системою обрання депутатів від політичних партій і їх блоків (і її основною функцією є стратегічний напрямок розвитку держави), а верхня – за принципом представництва існуючих в суспільстві інтересів територій (її основною функцією є тактичне спрямування законодавчих актів на реалізацію суспільно значущих інтересів громад, а також це механізм противаги політичному волюнтаризму окремих політичних сил, представлених в нижній палаті).

Така модель двопалатності, при якій нижня палата парламенту узгоджує і схвалює законодавчі акти до розгляду, а верхня палата їх розглядає і приймає, надає ефективної дієвості процесу державотворення.

Крім цього необхідно розширити повноваження громад та провести реальну фінансову децентралізацію, адже процес об’єднання залишається вельми хаотичним і непрогнозованим у часі, що змушує уряд йти на витрати за змістом одночасно двох бюджетних систем – децентралізованої для ОТГ і централізованої для інших.

Сергій Тарута

Однією з головних проблем реформи сьогодні є розрив між зростаючими повноваженнями місцевої влади і наявними для цього ресурсами, вважає лідер партії «Основа» Сергій Тарута.

Андрій Ніколаєнко переконаний, що у місцевої влади немає можливості стимулювати приплив інвестицій за рахунок поліпшення оподаткування, бо прибутки підприємств і податки на надра йдуть в Київ, а повинні були б залишатися на тих територіях, де вони заробляються, тому децентралізація має бути глибшою, а повноваження центру із земельних, податкових та інших питань слід віддати на місця.

Андрій Ніколаєнко

Лідер партії «Основа» на Чернігівщині Андрій Дуплечев радить в цьому напрямку вивчати іноземний досвід та раціонально проводити реформи як з децентралізації, так і всі інші.

Отже, партія «ОСНОВА» ЗА реальну і глибоку децентралізацію в країні, яка дасть поштовх перспективного розвитку ОТГ та держави взагалі!

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте