«Welcome to rabstvo» — проект презентував хор ім. Д.Бортнянського

«Хто ми? – Лідери! Чого ми прагнемо – Свободи! Коли? – Негайно!». Ці слова стали рефреном, пройшовши через все дійство, яке артисти Академічного камерного хору ім. Дмитра Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм представили своїм шанувальникам 1 грудня 2018 року.

Глядачі стали свідками, а дехто з них навіть учасниками, дійства «Welcome to rabstvo», яке однозначно складно ідентифікувати в жанровому відношенні.

— Це і симбіоз музики і театру, перформансу та інтерактивну, – саме так характеризує новий проект хору його керівник Іван Богданов. — У сучасному світі існує безліч речей, яких люди не помічають, але ці речі роблять їх залежними. Ми спробували через свою постановку звернути увагу суспільства на цю правду. І зробили це, поєднавши спів, стародавню музику афроамериканських рабів і театралізоване дійство. До речі, перформанс відбувається як на сцені, так і на балконі концертного залу і, власне, в самій залі. На мою думку, це гарне поєднання, що дозволяє людині задати собі питання: в чому я залежний, а в чому вільний? Чим я можу пожертвувати заради свободи? – розповідає пан Іван.

Постановка включає імітацію п’яти робочих днів в уявному офісі. Кожен з днів розкриває декілька дуже важливих і болючих тем. Таких, наприклад, як залежність людини від авторитету начальника, від оцінки за свою роботу, від страху за можливі наслідки своєї діяльності тощо.

В проекті задіяна талановита команда у складі Академічного камерного хору ім. Дмитра Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру на чолі з художнім керівником та головним диригентом Іваном Богдановим. До речі, йому належить ідея цього творчого експерименту, яку блискуче втілив режисер Дмитро Обєдніков. Рішенням сценічного простору займався художник Артем Сиворакша. Спеціальним гостем і учасником постановки стала відомий чернігівський психолог, коуч-тренер Інна Чистенко.

Наразі Академічний хор ім. Д.Бортнянського — єдиний в Україні, що працює в жанрі хорового театру. В його творчому доробку дійство «Welcome to rabstvo» не перше. У квітні цього року глядачу вже було презентовано театралізований музичний спектакль з назвою «Musica incognita», а восени 2017 року колектив представив дійство «Аліса в країні чудес».

Про правильність обраного творчого шляху свідчить той факт, що кожна нова постановка хору збирає в залі філармонійного центру незмінний аншлаг.

Олександр Соломаха

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте