У Чернігові виявляють злоякісні утворення на ранній стадії

Щогодини понад 20 українців дізнаються, що хворі на рак. Проте більшість із них доводять: онкологія – не вирок! 4 лютого, у Всесвітній день боротьби з раком, вся світова спільнота знову б’є в набат, аби нагадати, що попередити хворобу легше, аніж її лікувати. 

У даний час Чернігівська міська лікарня №2 обладнана новітнім устаткуванням для діагностики, що дозволяє виявити злоякісні утворення на досить ранній стадії й успішно вилікувати їх у 95% пацієнтів.

Нині найчастіше діагностують патологію молочної залози та сечостатевої системи.
Як зазначив заступник головного лікаря з медичної частини медзакладу, лікар-мамолог Валерій Якунін, обізнаність у ризиках захворювання, симптомах раку змушує людей відповідальніше ставитися до свого здоров’я.

За останні роки підходи в лікуванні раку змінилися. Основна панацея − вчасна діагностика та профілактика. Ефективність у боротьбі з раком залежить, перш за все, від самого пацієнта, від його поінформованості – наскільки він буде прислуховуватися до рекомендацій лікаря та відповідально ставитися до свого здоров’я.

– Хворий має щорічно робити профілактичні огляди – зробити флюорографічне дослідження; жінки − пройти гінеколога та мамолога; ті, кому за 45 років, – пройти мамографію, при будь-якій настороженості зробити ендоскопічне дослідження, – наголосив лікар-мамолог Валерій Якунін. 

Як зазначає лікар-гінеколог Тетяна Разумцова, треба переступити ту межу, коли людина виправдовує своє небажання звернутись до лікаря неприємними відчуттями або острахом.

– Ми всі розуміємо, що візит до гінеколога чи уролога стосується інтимної сфери людини. Втім профілактичні огляди – це життєво важлива необхідність. Вони не займають багато часу, втім допомагають зберегти здоров’я, а інколи і врятувати життя пацієнтові, – говорить лікар-гінеколог.

Уляна Ковальчук

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте