У Чернігові проведені перепідготовчі курси за стандартами НАТО

У Чернігові, в рамках співпраці Україна-НАТО, завершилися курси з перепідготовки військовослужбовців гарнізону.

В рамках співпраці України з НАТО завершилися курси з перепідготовки військовослужбовців Чернігівського гарнізону, які заплановані або звільнені в запас (відставку). Реалізація проекту відбувалася за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, громадської організації Ліга офіцерів із залученням фахівців ТОВ “Українського центру підготовки плавскладу”.

На урочистому закритті курсів були присутні представники органів місцевої влади, командування Чернігівського гарнізону та інші почесні гості, які тепло привітали випускників.

Учасники курсів здобули нову професію – менеджер перевезень і логістики.

Відповідні сертифікати випускникам вручили заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко та менеджер програм НАТО-Україна Крістофер Штаудт. До речі, більшість військовослужбовців, які пройшли перекваліфікацію – учасники АТО.

Вітаючи присутніх, Крістофер Штаудт зауважив, що зазначений проект спрямований на максимальне полегшення процесів адаптації військових до цивільного життя.

Навчальні курси тривали два з половиною місяці – з листопада минулого року. Попередньо менеджери ГО «Ліга офіцерів» проаналізували ринок праці в області. За результатами моніторингу і був визначений напрям перепідготовки. Підбором кваліфікованих викладачів займалося керівництво ТОВ «Український центр підготовки плавскладу».

Довідково: З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу. Подібні курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів. На цей час вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Олександр Парій,

Інформаційне агентство

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте