Гройсман іде на парламентські! Які перспективи на Чернігівщині?

Володимир Гройсман заявив, що збирається взяти участь в парламентських виборах на чолі нової політичної сили – поміркованої і центристської, яка об’єднає фахових людей. Гройсман не приховує того, що має намір взяти значний відсоток голосів виборців задля того, щоб сформувати Уряд та продовжити курс реформ. 

З новою політичною силою 

«Що люди хочуть взагалі від влади? Люди хочуть стабільності, економічного зростання і загального благополуччя в країні. Що люди очікують від мене? Вони очікують, що нашій команді вдасться створити умови, за яких ці речі стануть досяжними», – аргументував свою участь у майбутніх парламентських виборах Володимир Гройсман.

Гройсман раніше заявляв, що «не хоче бути статистом в наступному політичному сезоні» і для участі в парламентських виборах сформує нову політичну силу, до якої увійдуть люди з позитивною репутацією. У коментарях журналістам діючий прем’єр-міністр України пояснював, що його політична сила буде носити класичний центристський характер. Її створять не під вибори, а це буде достатньо організована структура з визначеною ідеологію та  об’єднанням якісних і фахових людей. В багатьох регіонах вже розпочалися процеси формування таких об’єднань.

«Ми дійсно зараз збираємо команду по всій країні: на рівні громад, міст, на рівні районів і областей. Збираємо тих людей, які мають здорові думки і розуміють, як їх впроваджувати. Я вважаю, що така команда, яка може генерувати ідеї і впроваджувати їх, має бути успішною»,- зізнається Володимир Гройсман. 

Експерти дають високі оцінки

Вже на старті політичній силі Гройсмана дають високі оцінки.

«Останні соціологічні опитування демонстрували, що Гройсману довіряють або скоріше довіряють 20% населення, і це поки і є його електоральна база», – каже політолог Валентин Войтков.

Поза сумнівом, що такий високий рейтинг Володимир Гройсман отримав через діяльність в кріслі глави Уряду. У свою чергу високий рейтинг Прем’єра передусім зумовлений позитивними змінами в країні.

Як зазначають експерти, за політичну силу Володимира Гройсмана можуть проголосувати помірковані виборці, які розуміють, що таке популізм і не підтримуватимуть тих, хто обіцяє вже завтра пенсію в тисячу євро. Це також ті, хто розуміє, які зміни в країні вже відбулися і віддають належне компетентності і стабільності прем’єра.

Високій рейтинг – результат справ 

Експертне опитування оцінки роботи Кабміну, проведене «Агентством моделювання ситуацій», показало, що 85,2% з 30 опитаних експертів вважають – загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності уряду Володимира Гройсмана суттєво покращилася. Нагадаємо, Гройсман досяг успіху як мер Вінниці – він двічі обирався на цю посаду.

На свій другий термін Володимир Гройсман йшов із закликом забезпечити підтримку його команди в міській раді. Отримавши таку підтримку, Гройсману вдалося значно пришвидшити позитивні зміни у місті. Аналогічну ситуацію ми спостерігатимемо на парламентських – щоб досягти успіху в управлінні державою політичній силі Гройсмана потрібні будуть «штики» в парламенті.

«У мене є розуміння, що робити далі, і я можу очолювати уряд. Якщо український народ вирішить, що я і сформована нами команда буде достойна представляти їх інтереси і реалізовувати ті завдання, які люди перед нами ставлять, то я готовий буду очолити уряд. Головне, щоб була сильна і згуртована коаліція, тому що ефективність уряду залежить від того, наскільки він може спиратися на парламентську більшість», – говорить про важливість парламентських виборів Володимир Гройсман.

Які перспективи на Чернігівщині?

Перспективи нової політичної сили на теренах області прокоментував відомий чернігівський журналіст Віталій Назаренко: 

«Поки що оточення, яке я бачу на місцях, у мене особисто викликає довіру. Це – переважно люди з громадського сектору, експерти, економісти. Там дійсно професійна команда людей, яка не займається виборами, а, швидше, аналізують проблемні місця, допомагають в імплементації реформ, вчасно сигналізують про наявні пробеми керівництву Уряду. Варто зауважити, що на відміну від президентських виборів, на яких люди обирають Президента, на парламентських виборах – обирають прем’єр-міністра. Гройсман на цій посаді проявив себе як реформатор і як людина, яка не боїться брати на себе політичної відповідальності. Ми розуміємо, що саме парламент формує Уряд, тож для продовження важливих і високо оцінених людьми реформ Володимир Гройсман повинен мати значне депутатське крило в парламенті, і чим більше воно буде – тим рішучіші перетворення його команда зможе здійснити. Що стосується Чернігівщини, то тут, підтримка команди Гройсмана буде відчутною, ми – друга область в країні за темпами утворення об’єднаних територіальних громад. Це говорить про високу довіру реформі децентралізації, а отже – і Гройсману». 

Дмитро Симчич

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте