На вулиці Івана Мазепи у Чернігові прокладуть нову водну мережу

9 вересня розпочалися роботи по заміні водопроводу в районі вул. Івана Мазепи. На замовлення КП «Чернігівводоканал» роботи виконує корпорація «Укртрансбуд». В результаті проведеної реконструкції водопроводу відбудеться суттєве покращення водопостачання для мешканців частини вул. Івана Мазепи, Толстого, Кропивницького, Ушинського, Високої, Енергетиків, Загородної, Придеснянської.

Здається, якість води по всьому Чернігову має бути дуже високою, бо в крани абонентів вона поступає з артезіанських свердловин. Але, є проблема, яка впливає на якість: з 550 км водопровідної мережі Чернігова, понад 30% (майже 200 км) – перебуває у старезному та аварійному стані. Заміна трубопроводів не припиняється, але якщо раніше особливу увагу приділяли магістральним трубопроводам, які проходять у центральній частині міста, то сьогодні КП «Чернігівводоканал» має можливість повернутися до проектів, які через нестачу коштів відкладали у довгу шухляду.

10Так, 9 вересня розпочалося практичне виконання робіт по заміні водопроводу по вул. Івана Мазепи від буд. №55 до вул. Кропивницького. Цей проект було розроблено ще у 2012 році. Відповідно до договору між КП «Чернігівводоканал» та корпорацією «Укртрансбуд», остання, в період з вересня по листопад має провести заміну існуючого сталевого трубопроводу діаметром 600 мм на поліетиленовий діаметром 300 мм по вул. Івана Мазепи (колишня Щорса) від буд. №55 до вул. Кропивницького. Довжина трубопроводу, що замінюється – понад 800 м. Окрім цього проектом передбачена заміна засувок різних діаметрів, переключення існуючих абонентів та пожежних гідрантів. Також запроектовано улаштування дев’яти нових колодязів відповідно до рельєфу місцевості та встановлення запірної арматури в них. Зазвичай, реалізація подібних проектів не проходить без певних складнощів. Так і в цьому випадку: наприклад, в місцях перетину водопроводом мережі дощової каналізації, яка заглиблена вище, необхідно передбачити прокладання водопроводу у сталевому кожусі. Також через те, що водопровід проходитиме в районі Нафтобази, треба дотримуватись певних правил безпеки при проведенні земельних робіт – усі роботи, які проходитимуть в місцях залягання електричних кабелів та бензопроводів, мають виконуватись вручну. І, як повідомляють спеціалісти КП «Чернігівводоканал», таких місць – чимало. Окрім цього, для перетину водопроводом вулиці Івана Мазепи, прокладку труб буде виконано шляхом проколу в сталевому футлярі, який буде закладено під полотном дороги.

9Як запевняють спеціалісти КП «Чернігівводоканал», після проведення робіт відбудеться суттєве покращення системі водопостачання для мешканців частини вул. Івана Мазепи, Толстого, Кропивницького, Ушинського, Високої, Енергетиків, Загородної, Придеснянської. Більш того, водопостачання стане гарантованим від доволі частих відключень, які відбувалися через аварійні ремонти застарілого водопроводу. Важливо й те, що, як запевняють спеціалісти, при проведенні робіт перешкод у дорожньому русі не заплановано, але деякі обмеження по швидкості в місцях проведення робіт все ж таки можливі – питання узгоджене з ГУНП в Чернігівській області.

7Ми поцікавилися у заступника директора КП «Чернігівводоканал» Святослава Трохименка, а чи не відбудеться погіршення через те, що трубопровід зменшує свій діаметр з 600 до 300 мм. Як запевнив керівник напрямку, така заміна підтверджена детальними розрахунками проектної організації. Виявляється, що понад тридцять років тому на території сьогоднішнього «лісковицького намиву» планувалося будівництво великого мікрорайону міста з багатоповерховими будинками. І саме під це будівництво був запроектований і прокладений трубопровід діаметром 600 мм, як то кажуть, з великим запасом. Оскільки Чернігівською міською радою прийнято остаточне рішення щодо забудови території «намиву» приватною забудовою – землі віддають хлопцям, які приймали участь в АТО, прокладати новий водогін діаметром 600 мм немає жодного сенсу, – вважають проектанти і
підтверджують спеціалісти КП «Чернігівводоканал». 3На питання, чому роботи будуть виконуватись корпорацією «Укртрансбуд», Святослав Трохименко відповідає так: «Договір з «Укртрансбуд» було підписано ще до того, як процедура Prozorro стала обов’язковою.
2Корпорація добре зарекомендувала себе при заміні напірного колектора, по вул. Ушинського. Якість робіт не визивала жодних нарікань. Ми сподіваємось, що і цього разу роботи будуть виконані у відповідності до проектної документації у передбачений договором строк. Вартість робіт за договором складає 2 341 372 грн. Треба звернути увагу, що роботи фінансуються безпосередньо КП «Чернігівводоканал» у рамках інвестиційних зобов’язань компанії».

Ігор ГРИЩЕНКО

Довідка Інформаційної служби КП «Чернігівводоканал»:
За планами 2016 року, КП «Чернігівводоканал», за свої обігові кошти, в рамках інвестиційних зобов’язань вже виконано чималі обсяги робіт і проект реконструкції водопроводу на вул. І. Мазепи – не єдиний вартісний проект підприємства. За підсумками 2016 року буде виконано:
– Реконструкція водопроводу по вул. Гагаріна від вул. Леоніда Пашина до вул. Костомарівської. Роботи за договором виконувало ТОВ “УКРГРАНДБУД”, м. Київ. Буде замінено 910 метрів магістрального водопроводу d=160 мм.
Вартість робіт складає 2 448 003 грн.
– Реконструкція двох котельних установок потужністю 124 кВт кожна на каналізаційних очисних спорудах с. Гущин, Чернігівського району. Роботи виконує ООО «Нормаль-Україна». Вартість робіт складає 387 776 грн.
– Капітальний ремонт вторинного радіального відстійника №4 (мулосос d=28м) на каналізаційних очисних спорудах с. Гущин, Чернігівського району. Роботи за договором виконувала ТОВ «Фірма «МЖК-Сервіс». Вартість робіт – 667 402 грн.
– Реконструкція водопроводу по вул. Гонча (Горького), від дюкеру на річці Стрижень до вулиці Київська. Протяжність заміненого водопроводу – 220 м, d=600 мм. Треба зазначити, що на цьому об’єкті реконструкція проводилася безпосередньо ремонтно-будівельною дільницею КП «Чернігівводоканал». Вартість робіт – 2 341 372 грн. Загальна кількість об’єктів, реконструйованих КП «Чернігівводоканал» за власні кошти в рамках інвестиційної програми в 2016 році – 5 одиниць. Загальна вартість робіт – 8 236 211 грн.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте