Депутати Плисківської громади приймають рішення всупереч законам
Такого ще не було в Україні, щоб сільська рада своїм рішенням скасовувала ЗАКОНИ України! А от депутати Плисківської сільської ради, що на Чернігівщині, на це пішли.
Вони всупереч Закону ««Про місцеве самоврядування в Україні» прийняли свої правила. Та ще й які! Відтепер виборці не можуть вільно прийти і подивитися, що ж там їхні обранці приймають, як працюють? А про запис на смартфон — ні-ні, про це й мови не може бути, оскільки КОРИСТУВАТИСЯ телефонами взагалі (а, може, й проносити їх до зали) ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!
Цього здалося депутатам замало і вони пішли ще далі. Виявляється, що після прийняття плисківськими депутатами нових норм, потрапити не акредитованому журналісту на сесію — зась. Себто, незручному для депутатів журналістові в акредитації можуть відмовити. От цікаво тільки, де це вони перейняли такий досвід? Адже в Чернігівській міській і обласній радах таких заборон не існує, бо тут чітко дотримуються законодавства. Та що там у чернігівських представницьких органах? У Верховній Раді і то телефонів не відбирають! Невже керівники Плисківської територіальної громади чогось бояться? Щоб хтось нишком-тишком щось такого незаконного на сесії не зафіксував?
Додумалися навіть до того, що віднині на сесії коментарі й виступи забороняються. Ото сесійна дисципліна! То, може, й народним депутатам України слід перейняти такий «дисциплінований» досвід у депутатів із Плисок? А що — ніхто у такому разі не запеленгує на відео, що ж саме продивляються у сесійній залі в гаджетах наші народні обранці.
Ото нововведення у Плисках! А те, що згідно Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» виборці можуть вільно прийти на сесію, не інакше як подивитися на роботу своїх обранців, вже буде вважатися порушенням регламенту?
Чернігівська юристка Оксана Мірошниченко вважає, що прийняті плисківськими депутатами зміни до Основного документу їхньої роботи є такими, що суперечать кільком законодавчим актам.
— Нова редакція статті 31 Регламенту Плисківської сільської ради прописана з порушенням норм чинного законодавства. Так, у статтях 3 та 4 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено, що громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад. Будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні заборонено. Місцеве самоврядування в Україні здійснюється за принципами, зокрема, народовладдя, законності та гласності. Крім того зміни до Регламенту порушують статтю ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування». А статтею 34 Конституції України гарантовано кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. Тому встановлені у ст. 31 Регламенту заборони, є такими, що суперечать нормам чинного законодавства, — акцентує увагу Оксана Мірошниченко.
Депутатка Плисківської сільради Валентина Воскобойник категорична не згодна з такими діями своїх колег, адже, як вона вважає, нівелюються базові конституційні принципи волевиявлення громадян.
— Неприйнятно і неприпустимо ставити регламент вище Закону України. А вітчизняне законодавство говорить про те, що всі громадяни мають доступ до публічної інформації. Вони можуть безперешкодно прийти на сесію і слухати, що відбувається. Тим паче, що ми – активні громадяни, тому хочемо брати участь і бути в курсі подій. Натомість нам пропонують обмежити права своїх виборці і не пускати їх до зали засідань. Тому я голосувала проти», — зазначила Валентина Воскобойник.