Виїзд дитини за кордон: коли не потрібно питати дозволу
У бабусі чи на морі, в Україні чи за кордоном – літній відпочинок дитини повною мірою залежить від батьків, вони вирішують, як краще організувати дозвілля малечі. Проте, якщо мама й тато перебувають у розлученні та складно находять спільну мову, то саме плани про подорож дитини за межі країни можуть опинитися під загрозою.
Як розповіли у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми), річ у тім, що одному з батьків, з ким проживає дитина, для перетину з нею кордону необхідний офіційний дозвіл іншого з батьків. Разом з тим, існують обставини, за яких згода й не потрібна.
Подібний виняток діє коли метою поїздки є:
· лікування;
· навчання;
· участь дитини у заходах, спрямованих на її всебічний розвиток;
· оздоровлення;
· відпочинок.
У таких випадках необхідно лише проінформувати рекомендованим листом іншого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки, а також пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про підтвердження місця проживання дитини.
Але варто пам’ятати, що за порушення строків перебування дитини за кордоном передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 3400 гривень та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.
Також виїхати за кордон без дозволу іншого з батьків можна, якщо він накопичив аліментну заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці (та 3 місяці для дитини, яка тяжко хворіє, або має інвалідність). У такому разі достатньо отримати в органах державної виконавчої служби довідку про наявність боргу з боку іншого з батьків та пред’явити її прикордонникам.
Актуальні адреси та номери телефонів відділів державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) можна знайти за ЦИМ посиланням.