Полковника міліції, який розганяв чернігівців, поновили на посаді

Полковника міліції Едуарда Гребенюка, який керував розгоном Чернігівського Євромайдану, поновили на посаді.

Окружний адміністративний суд Києва поновив його на посаді та зобов`язав виплатити 680 тисяч гривень компенсації за вимушений прогул і видалити відомості про нього з реєстру люстрованих осіб.

Колишнього заступника начальника ГУНП в Одеській області Едуарда Гребенюка, який перед цим призначенням обіймав аналогічну посаду на Чернігівщині, звільненого в жовтні 2014 року за люстрацією, Окружний адміністративний суд Києва постановив поновити на посаді.

Таке рішення ухвалив суд 11 серпня, зазначає Суспільне.

Згідно з зазначеним рішенням, Гребенюку мають виплатити 680 тисяч гривень за вимушений прогул і видалити відомості про нього з реєстру люстрованих осіб. На думку суду, правоохоронець не сприяв узурпації влади Януковичем і не порушував права і свободи громадян. Хоча, як засвідчують очевидці тогочасної події і факт фіксації на відео дій міліціонерів на чолі з Гребенюком, якраз він це й робив.

Під час подій Євромайдану Едуард Гребенюк був заступником начальника ГУНП у Чернігівській області. 25 листопада 2013 року він керував діями міліціонерів під час розгону чернігівського Євромайдану. За це у 2018 році був засуджений до 3 років умовно.

Нагадаємо, у липні 2017 року Апеляційний суд Чернігівської області скасував рішення суду першої інстанції і визнав винним Едуарда Гребенюка в участі в подіях 2014 року в Чернігові, коли поліцейські знесли наметове містечко місцевого Євромайдану.

Це вже не перший випадок, коли тих, хто боровся проти проти демократизації суспільства, незалежного європейського напрямку нашої країни, поновлюють на роботі.

2017 рік…

Екс-міліціонера, люстрованого наприкінці 2014 року, засудили до 3 років позбавлення волі зі штрафом у сумі 8 500 грн, але звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном 1 рік.

Гребенюку інкримінували організацію знесення наметового містечка чернігівського Євромайдану 25 листопада 2013 року – саме Гребенюк віддав наказ на демонтаж.

Як демонтували чернігівський Євромайдан. 2014 рік

Коли міліціонери на чолі з Гребенюком прибули до наметового містечка і почали по-варварськи зносити намети та демонтувати радіоапаратуру, деякі депутати та журналісти намагалися прорватися через щільний кордон силовиків, однак їх нікуди не пускали. А тих, хто хотів з-зовні потрапити в середину містечка, серед них були і депутати обласної та міської рад, їх блокували.
Ситуація дійшла до того, що чернігівець Станіслав Тавлуй на знак протесту намагався вчинити акт самоспалення. Він встиг лише облити себе бензином, але беркутівці враз його скрутили, повалили на землю й потім доставили у відділок. Йому за це інкримінували хуліганство.
Все це робилося під патронатом Едуарда Гребенюка, про що свідчать відеодокази розгону:

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте