Окупанти вчиняють в Україні жорстокі воєнні злочини

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, російські військові вчинили понад 17 типів порушень норм міжнародного гуманітарного права.

За даними правозахисників, за останні два тижні виявлено щонайменше 7 нових прикладів воєнних злочинів. Про це повідомляється в новому дайджесті порушень, підготовленому ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».

Йдеться про такі нові жорстокі порушення як:

1. Умисні вбивства, катування та нелюдське поводження.

У звільнених від російських окупаційних військ Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської областей часто знаходять тіла зі зв’язаними за спиною руками та вогнепальними пораненнями в потилицю зі стрілецької зброї. Отже, цивільне населення масово гинуло не від артобстрілів — більшість людей страчували.

2. Зростання загрози навколишньому природному середовищу. Відбулося суттєве забруднення повітря, нанесено шкоду екосистемам, зокрема водним ресурсам.

Концентрація забруднюючих речовин у повітрі Києва перевищувала норму  майже у 9 разів. Цьому сприяли, зокрема, широкомасштабні пожежі в Київській області, зміна рози вітрів та пожежі в сусідніх областях, викликані веденням бойових дій.

3. Знущання над тілами померлих та кремація.

Поступово починають з’являтися докази знущання над тілами загиблих, а також повідомлення про запуск російськими військовими роботи мобільних крематоріїв в Маріуполі.

4. Використання протипіхотних мін.

30 березня Генеральний штаб ЗСУ оприлюднив повідомлення про мінування російськими військовими території України мінами ПОМ (протипіхотна осколкова міна), які заборонені Оттавською конвенцією 1997 року, але Росія не є учасником цього міжнародного договору.

Правозахисники продовжують фіксувати численні інциденти подібних та інших порушень МГП, які можна кваліфікуватися як воєнні злочини та злочини проти людяності.

****

Східноукраїнський центр громадських ініціатив документує порушення прав людини, скоєні в ході збройної агресії Росії проти України починаючи з 2014 року. Мета документування – подання зібраних матеріалів Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), Офісу Генпрокурора (Україна), міжнародним комісіям із розслідування та іншим міжнародним організаціям. СЦГІ надає безкоштовну правову  та інші форми допомоги окремим категоріям постраждалих. Детальніше про СЦГІ – на сайті організації: https://totalaction.org.ua/ .

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте