Лісівники тилу дбають про екологію – висаджують тисячі гектарів лісу
Кожен сьомий лісівник Чернігівщини сьогодні боронить рідну землю на передовій. Ті лісівники, котрі залишилися в тилу, продовжують дбати про екологію України – висаджують тисячі гектарів лісу на розмінованих і не захоплених ворогом територіях.
Реалізація програми Президента «Зелена країна» продовжується навіть під час війни. Весною лісівники регіону висадили 10 мільйонів 200 тисяч деревних рослин на площі 1600 гектарів.
Серед лісогосподарських підприємств Чернігівського ОУЛМГ найбільше висадили:
ДП «Новгород-Сіверський лісгосп» – 1884,7 тис. шт.,
ДП «Корюківський лісгосп» – 1848,44 тис. шт.,
ДП «Городнянський лісгосп» – 1367,4 тис. шт.,
ДП «Чернігівський лісгосп» – 1085,523 тис. шт.,
ДП «Ніжинський лісгосп» – 956,679 тис. шт.
На створення лісових культур цієї весни лісівниками витрачено 7 мільйонів 653 тисячі гривень власних коштів. Це гроші, які заробляють підприємства завдяки веденню лісового господарства.
У тому числі на створення 1150 гектарів лісових культур підприємствами області витрачено 5 мільйонів 169 тисяч гривень. Окремо на підготовку ґрунту для висадження лісових культур – 579,7 тис. грн. На доповнення лісових культур минулих років витрачено 473,6 тис. грн. На заготівлю насіння – 1 мільйон 431 тис. грн.
Щороку лісгоспами Чернігівщини заготовлюється 26 тонн лісового насіння: сосни звичайної – одна тонна, 24 тонни дуба звичайного, і 45 кілограмів насіння ялини та інших порід.
У теплицях, коробах та розсадниках площею 11 гектарів вирощується 17 мільйонів сіянців. Виростити один такий сіянець коштує близько двох гривень.
Щоб виростити один сіянець із закритою кореневою системою, необхідно витратити п’ять гривень.
У планах на найближчі роки передбачається збудувати лісовий селекційно-насіннєвий центр, вартість якого обійдеться лісівникам у шістдесят два мільйони гривень.
Таким чином, на відновлення і створення нових лісів щороку лісівники Чернігівщини витрачають мільйони гривень.
Відслідкувати хід реалізації програми Президента «Зелена країна» можна на сайті https://zelenakraina.gov.ua/.
Через війну в країні деякий функціонал сайту не доступний, проте можна детально роздивитися, хто висаджував ліс, де і, головне, – скільки.
Микола Тищенко, фото автора