Російські документи, видані в Україні та Грузії, не визнаватимуться в Європі

9 грудня Рада ЄС ухвалила рішення не визнавати російські документи, видані в Україні та Грузії

«Триваюча агресивна війна Росії проти України є відвертим ігноруванням заснованого на правилах міжнародного порядку, що ставить під загрозу мир і безпеку Європи. Сьогоднішнє рішення Ради є ще одним доказом того, що ми твердо стоїмо на боці України. Ми ніколи не визнаємо незаконну анексію її території Росією, і ми знову підтверджуємо право України звільнити та відновити повний контроль над усіма окупованими територіями», Віт Ракушан, міністр внутрішніх справ Чехії.

Це рішення є відповіддю на неспровоковану та необґрунтовану військову агресію Росії проти України та практику видачі Росією російських закордонних паспортів жителям окупованих регіонів. Це також слідує за одностороннім рішенням Росії визнати незалежність грузинських територій Абхазії та Південної Осетії в 2008 році.

Російські проїзні документи, видані особам, які проживають в окупованих Росією регіонах України чи сепаратистських територіях Грузії, не будуть прийматися як дійсні проїзні документи для отримання візи або перетину кордонів Шенгенської зони.

Російські проїзні документи, видані в цих регіонах, уже не визнаються або знаходяться в процесі невизнання державами-членами ЄС. Це рішення спрямоване на встановлення спільного підходу, забезпечення належного функціонування зовнішнього кордону та спільної візової політики та гарантування безпеки держав-членів ЄС.

Після незаконної анексії Кримського півострова в березні 2014 року Росія видавала російські закордонні паспорти жителям Криму. У квітні 2019 року ця практика була поширена на непідконтрольні уряду Донецьку та Луганську області, а в липні 2022 року – на окуповані Херсонську та Запорізьку області. Систематична видача російських паспортів у цих окупованих областях є ще одним порушенням міжнародного права. територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України.

ЄС неодноразово найрішучішим чином засуджував військові дії Росії в Україні та висловлював повну солідарність з народом України. Країни-члени ЄС рішуче відкинули та однозначно засудили незаконну анексію Росією українських регіонів і територій, а також визнання Росією незалежності грузинських територій Абхазії та Південної Осетії.

У відповідь на російську анексію Криму та останні події в агресійній війні Росії проти України було запроваджено низку індивідуальних та економічних санкцій. ЄС також повністю призупинив дію угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте