Рішення львівських суддів — наступ на самоврядування
У той саме час, коли є загроза повторного наступу російських військ і на Чернігівщину, суддя Яворівського райсуду м.Львова, а затим і Апеляційний суд, як вже відомо, 1 лютого позбавили Владислава Атрошенка виконувати свої безпосередні обов’язки міського голови.
Є ж багато інших антикорупційних важелів впливу по відношенню до посадовця. Але ж ігнорувати думку мешканців багатотисячного міста ― це вже занадто! І це при тому, наголошую, що виникає загроза російського вторгнення. А між тим, у лютому-березні 2022 року Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко нікуди не тікав і більш того вживав всі можливі й неможливі заходи по захисту міста.
А ще це рішення Яворівського суду м.Львова на основі підготовлених «силовиками» матеріалів показує усім нам як легко судова Феміда може спаплюжити волевиявлення більшості людей, окремої громади, міста чи села. І зараз, коли багато хто займає споглядальну позицію чи то навіть і засуджує дії Атрошенка, а відтак ще й втішається (рішенню суду), то це показує лише про одне: наша країна попри війну, незабаром може опинитися у правовій прірві, з якої буде ой як важко випорсатися.
Боротися з корупцією треба! І в цьому, я так думаю, ніхто не сумнівається, але ж, повторюю, є багато всіляких способів тиску і юридично-правових санкцій на чиновників.
Дехто з чернігівців каже: «А от ми ж не поїхали, не злякалися, а чого ж тоді мерська дружина виїхала?». Давайте будемо реалістами. Припустимо, що тоді у березні все ж таки, не дай Господи, окупантам якимсь чином вдалося увійти в місто. То щоб зробили вони, загарбники, з сім’єю мера? Відповідь тут може бути лише одна… За проукраїнську позицію міського голови, з його ріднею могло статися найжахливіше. Він же то сам нікуди не виїхав, а залишився виконувати свої обов’язки як голова багатотисячної громади.
― На жаль, працівники ДБР і прокуратури не були присутні наприкінці лютого й березня в Чернігові, тож вони не можуть об’єктивно оцінити обставини, з-за яких моя дружина тоді виїхала з міста на службовому автомобілі (сама за кермом і з двома дітьми), ― зазначив журналістам одразу після проголошення судового рішення Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. ― Я вважаю, що це рішення є несправедливим. Воно направлено не проти Атрошенка, а проти України і проти місцевого самоврядування.
Київський міський голова, очільник Асоціації міст України Віталій Кличко, який теж приїхав до Льова підтримати Чернігівського голову наголосив, що таке рішення Львівського апеляційного суду є загрозою й викликом демократії.
— Таке рішення суду є вкрай погане й небезпечне, бо місцеве самоврядування є базисом демократії, — зауважив Віталій Кличко. —Ми не повинні створювати умови в нашій країні для узурпації влади та авторитаризму.
Нагадаю, що 1 лютого 2023 року Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року. Таке судове рішення оскарженню не підлягає… Але така ухвала суду, безумовно, шкодить державницьким інтересам і є наступом на самоврядування ― рішення людей повністю проігноровано. А отже можна говорити про те, що ухвала Львівського апеляційного суду прийнята не в інтересах нашого міста та й України в цілому, особливо, якщо зважати на нинішню ситуацію.
Сергій Вітер, оглядач speckor.net
Схожі публікації:
Інтерв’ю Владислава Атрошенка телеканалу Прямий: https://www.instagram.com/p/CoIkNMSgcmi/
“Відсторонення мера Чернігова – атака на місцеве самоврядування” – Олег Синютка та Микола Княжицький народні депутати: https://www.instagram.com/p/CoHjY-NoQ0H/