Відновлення рідкісних видів тварин і рослин — по-європейськи

Відтепер для збереження біорізноманіття та окремих видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги, можуть створюватися охороні зони без погодження лісівників та інших землекористувачів.

Про це повідомляє видання speckor.net з посиланням на інформацію Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної військової адміністрації.

Мова йде про представників флори і фауни, що мають особливу наукову, природоохоронну та іншу цінність або перебувають під загрозою зникнення.
Відповідні Порядки створення таких зон затверджені Урядом 12 травня (постанова КМУ від 12.05.2023 № 499).
Варто зауважити, що Ініціювати створення зон для збереження біорізноманіття можуть будь-які юридичні особи, у тому числі громадські організації або ж науково-дослідні установи.
Охороні та збереженню підлягають:
🌱об’єкти Червоної книги України;
🌱об’єкти, внесені до переліків видів тварин і рослин, що є рідкісними або такими, що мають особливу наукову, природоохоронну та іншу цінність чи перебувають під загрозою зникнення;
🌱типові та унікальні природні комплекси і об’єкти (в тому числі лісові, степові, лучні, водно-болотні, петрофітні та піонерні природні екосистеми);
🌱місця розмноження диких тварин;
🌱найстаріші або визначні дерева та їх групи.
➡️Постановою запроваджується системний та послідовний підхід для розроблення паспорта охоронної зони на підставі звернення наукової установи, природоохоронного громадського об’єднання або інших заінтересованих підприємств, організацій і відповідних матеріалів.
🇪🇺До речі, подібна практика швидкого створення охоронних зон навколо цінних видів чи оселищ успішно проявляє себе у західних країнах, адже такий гнучкий режим дозволяє адаптувати охоронну зону для збереження абсолютно різних видів та оселищ.
🇺🇦Тепер і в Україні впроваджуватиметься цей міжнародний досвід збереження біологічного різноманіття та відновлення рідкісних видів тварин і рослин.
На світлинах: На території Мезинського національного природного парку, Чернігівщина

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте