До поліції від закладів освіти надійшло 116 повідомлень про замінування
За 2023 рік до поліції від закладів освіти надійшло 116 повідомлень про замінування. На цьому наголосив начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної військової адміністрації Юрій Музика під час брифінгу 25 жовтня.
Він нагадав, що за неправдиве повідомлення про вчинення вибуху настає кримінальна відповідальність за статтею 258 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.
Юрій Музика зазначив, що у разі отримання відповідальними особами закладу освіти повідомлення про замінування, слід негайно повідомити про це поліцію (102), або Державну службу з надзвичайних ситуацій (101).
«У той же час, без вагань, необхідно оперативно вивести всіх учасників освітнього процесу у безпечну зону, згідно схем та плану еквакуації», ‒ зауважив посадовець.
На сьогодні у Чернігівській області споруджено дев’ять модульних укриттів поруч із закладами освіти.
«98 закладів освіти охороняють суб’єкти охоронної діяльності, 277 закладів обладнано тривожною сигналізацією (так звана «тривожна кнопка»), 98 будівель облаштовано системами зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження, а 756 закладів огороджено», ‒ конкретизував керівник освітянської галузі області.
Він акцентував увагу на тому, що знаходження закладів освіти бля кордону з ворогом негативно впливає на процес та форму навчання.
На початок 2023/2024 навчального року у 20-ти кілометровій зоні біля кордону з рф знаходилося 19 шкіл Корюківського, Новгород-Сіверського, Чернігівського районів; 1671 здобувач освіти на дистанційній формі навчання; 17 садочків, у яких 290 дітей не в повній мірі отримують дошкільні освітні послуги.
Юрій Музика нагадав про заборону проведення очного навчання у 20-кілометровій зоні від кордону з росією – там процес відбувається винятково в дистанційному форматі.
Для безпечності освітнього процесу деякі заклади освіти організували охорону, обладнали приміщення тривожною сигналізацією, системами внутрішнього та зовнішнього спостереження.
Безумовно, що відсутність укриттів знижує неабияк якість освітнього процесу. На сьогодні у 37 закладах освіти області тривають ремонтні роботи, Сума, необхідна для завершення таких робіт становить 35 мільйонів гривень.
«108 закладів освіти (12 %) потребують будівництва укриттів на загальну суму 690 мільйонів гривень», ‒ зазначив начальник Управління.
Також керівник обласної освітянської галузі зупинився на рекомендаціях щодо створення відповідних зон при облаштуванні класів безпеки, серед яких: зони пожежної та мінної безпеки, медичної допомоги, психологічного розвантаження і т.п.
«Питання безпеки у сфері освіти є надважливим. У нинішніх умовах дії кожного вчителя, керівника відповідного закладу чи органу управління мають бути спрямовані на організацію безпечного освітнього процесу», – наголосив начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика під час брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА.
Реалії сьогодення для організації такого процесу в режимі офлайн вимагають облаштованих належним чином укриттів. На Чернігівщині, за словами Юрія Музики, вони готові до використання у 85% закладів освіти. Робота щодо їх облаштування не припиняється. Так, з кінця минулого року більше 150 закладів були підготовлені до освітнього процесу. Проте 134 – досі не мають укриттів, ще близько 30 % – використовують укриття, які розташовані неподалік. Альтернативним варіантом є модульні споруди. В області таких 9.
«245 укриттів (28%) знаходяться поза межами закладів освіти, тобто орендовані», ‒ повідомив Юрій Музика.
Крім того, наразі тривають ремонти в укриттях 37 закладів, ще більше 100 – потребують їх будівництва.
Розповів начальник Управління освіти і науки ОДА і про спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі, яких готує Міністерство внутрішніх справ України. Цей пілотний проєкт стартував в області у серпні цього року. Йдеться про працівників органів місцевого самоврядування, діяльність яких спрямована на припинення та усунення таких негативних явищ, як булінг, вживання алкогольних напоїв та психоактивних речовин, втягнення учнів в протиправну діяльність тощо. Такі спеціалісти наразі працюють у 6 громадах – Остерській, Ніжинській, Бобровицькій, Корюківській, Ладанській та Линовицькій.