Про компенсаційні виплати за втрачене майно розповіли у Чернігові

«Майже 1000 громадян вже отримали компенсацію за пошкоджене майно, а найближчим часом – ще 180 осіб одержать кошти, адже їхні заяви вже опрацьовані комісіями та передані на виплати».

На цьому акцентував увагу в. о. начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної військової адміністрації Сергій Куреня, який розповів про нові результати та майбутні перспективи державної програми «єВідновлення».

Загальна кількість заяв на отримання компенсації  – 2902, з них – 1052 поки що очікують обробки.

Провідними громадами у питанні опрацювання заявок залишаються Іванівська, Новобілоуська та Киїнська громади.

Пришвидшити роботу бажано Чернігівській міській раді, де обробки потребує майже 900 заяв.

Також в області сформовано 34 сертифікати на придбання нового житла замість знищеного на загальну суму більше 50 мільйонів гривень: в Іванівській ТГ – 17, Новобілоуській – вісім, Бобровицькій – п’ять, Михайло-Коцюбинській – 2 та по одному в Кіптівській та Седнівській громадах.

«До речі, наразі тільки одноосібні власники можуть отримати такий сертифікат, але профільне міністерство опрацьовує таку ж можливість і для випадків, коли житло має декілька власників. Дана процедура проходить тестову обробку в реєстрі», – зауважив Сергій Куреня.

Він нагадав, що з 1 січня 2024 року можна буде подати заявку в Дії на виплати за будівельні роботи та матеріали власникам пошкодженого житла, які відбудувалися за власний рахунок.

Розповів в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА і про таку  корисну практику як спільні виїзди профільного управління разом з представниками громадських організацій до тергромад.

«Наші спеціалісти надають консультативну підтримку, а представники ГО – юридичну допомогу тим, хто має певні проблеми у подачі заяв, переоформленні житла та ін. Візити до найбільш постраждалих від збройної агресії ТГ дуже результативні. Вже побували в Киїнській, Новобілоуській, плануємо візит до Киселівської», — зауважив посадовець.

Сергій Куреня нагадав алгоритми дій у випадку пошкодженого житла:

  • Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно (через Дію, ЦНАП чи нотаріуса).
  • Відкрити в одному з банків-партнерів програми «єВідновлення» картковий рахунок (онлайн – через застосунок банку, офлайн – безпосередньо у відділенні банку).
  • Подати заявку в Дії (звертаємо увагу, що максимальний розмір виплати за пошкоджене майно становить 350 тисяч гривень для відбудови квартири і 500 тисяч – для приватних будинків).
  • Дочекатися огляду майна місцевою комісією, яка складе відповідний акт та встановить суму компенсації (чек-лист).

Для отримання житлового сертифіката – такий же алгоритм, за винятком відкриття рахунку. На підставі рішення комісії система згенерує сертифікат, який можна буде використати впродовж п’яти років з моменту отримання.

За інформацією Чернігівської обласної військової адміністрації

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте