Досвід з підвищення якості будівельних конструкцій переймав у США чернігівець

Під час відрядження до США у січні цього року мав нагоду відвідати лекцію професора Стенфордського університету Мартіна Фішера.

Він знаний фахівець і розробник теоретичних основ та практичного застосування віртуального проектування та будівництва (VDC).

Його методи дозволяють завдяки сучасним технологіям максимально оптимізувати процес будівництва і разом з тим значно підвищити якість будівельних конструкцій.

VDC переносить планування та прийняття рішень на початок будівельного процесу, коли легше знизити ризики, оцінити продуктивність, зменшити витрати та розпланувати чіткий графік. Простіше кажучи, віртуальне проектування та будівництво означає створення проекту один раз в цифровому форматі з урахуванням та опрацюванням головних завдань, аби згодом більш ефективно реалізувати його в реальності, перетворивши його на закінчений об’єкт.

Саме цьому й була присвячена лекція професора Фішера у Стенфорді, під час якої він виклав як теоретичне підґрунтя своїх досліджень, так і практичні напрацювання.

Поза сумнівами, знання, здобуті тут, можуть і повинні бути застосовані під час нашої роботи з відновлення та відбудови об’єктів в Україні.

Тим паче, що напрацювання Мартіна Фішера в галузі VDC давно вже знаходять практичне втілення й використовуються в роботі провідними будівельними організаціями по всьому світі та урядами багатьох країн.

Дмитро Іванов,

виконавчий директор громадської організації «Добробат», спеціально для видання speckor.net

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте