Військовий з Чернігова винайшов новий РЕБ

«Зараз я воюю своїми вміннями і навичками для того, щоб у моє рідне місто більше не прийшла війна», – каже боєць із роти радіоелектронної боротьби 1 окремої танкової Сіверської бригади на псевдо ГенГен.

Чоловік родом із Чернігова. У цивільному житті був приватним підприємцем, працював з електронікою, камерами спостереження та мережами. Коли почалося повномасштабне вторгнення, всіляко допомагав військовим. Завдяки роботі ГенГена та його колег вдалося певною мірою відстежувати пересування ворога.

«Я розумів, що повномасштабна війна може бути. Але не допускав, що це станеться у Чернігові, що це станеться із нами. Коли все почалося, одразу зрозумів, чим можу бути корисним. Робив все, що міг, бо для мене дуже важливо було звільнити Чернігів із оточення. Коли ворога витіснили, мета розширилася: Україну потрібно звільняти, відстоювати свої міста, захищати своїх людей», – каже ГенГен.

Наразі чоловік – боєць роти радіоелектронної боротьби. Він займається розробкою засобів РЕБ, ремонтами та вдосконаленням тих технологій, із якими працює 1 окрема танкова Сіверська бригада. Один із проєктів – «ранцевий РЕБ», як його між собою називають сталеві. Це мобільний засіб радіоелектронної боротьби, створений спеціально для захисту малих штурмових груп.

«Новація була в тому, що він працює автономно, не заважає бійцю переміщуватись у лісосмугах. Антена у нього компактна. Призначення – створення так званого мінікупола радіозахисту від fpv-дронів. Діапазон роботи достатній, аби захистити людей», – розповідає сталевий.

Ідея цього засобу РЕБ виникла, коли думали, як оптимізувати висування наших бійців на позиції. Адже стаціонарний РЕБ досить важкий, до того ж військовослужбовці із собою несуть озброєння та боєкомплект. Наразі рюкзак показав свою дієвість в умовах бойових дій, і фахівці роти радіоелектронної боротьби працюють над його удосконаленням.

«Якщо ми хочемо забезпечити собі нормальне життя, потрібно використовувати вже наявні напрацювання та розробляти нові, щоб перемогти», – каже воїн.

Перемогу для себе чоловік визначає так: «Мінімально – це завершення бойових дій та вихід на кордони 1991 року».

Діна Вонг, відділення комунікацій 1 отбр, фото авторки

ДОВІДКА. Вакансії

1 окремій танковій Сіверській бригаді потрібні бійці в роту радіоелектронної боротьби. Наявність інженерної освіти, досвід роботи з електронікою буде перевагою для кандидата. Детальніше про вакантні посади та про те, як долучитися, – дізнавайтеся за номером телефону 095 86 71 233.

Воювати можна по-різному. Будь собою! Знаходь своє місце у лавах ЗСУ!

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте