Отримуєте неякісні житлово-комунальні послуги? Ситуацію можна виправити!
Поновлено проведення позапланових перевірок у сфері надання житлово-комунальних послуг з питань формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (тарифів), захисту прав споживачів та метрологічного нагляду.
Нагадаю, що 8 березня 2024 року Урядом прийнято рішення щодо поновлення позапланових заходів державного нагляду (контролю) в умовах воєнного стану, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.03.2024 № 261.
Так, на теперішній час Держпродспоживслужба може здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (тарифів), захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини. Зокрема, позапланові заходи контролю можуть здійснюватись на підприємствах, які надають наступні житлово-комунальні послуги – централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, постачання теплової енергії та постачання гарячої води, послуга з управління побутовими відходами, а також тарифів на збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів.
Відповідно до чинного законодавства, однією з підстав проведення позапланових перевірок є звернення споживачів.
Отже, у разі виявлення необґрунтованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, отримання неякісних житлово-комунальних послуг, споживачі мають право надіслати звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області:
- у паперовому вигляді – на поштову адресу: пр. Грушевського Михайла, 180, м. Чернігів, Чернігівська область, 14034;
- у сканованому вигляді – на електронну адресу: post@dpsscn.gov.ua;
- через електронну форму для надсилання звернень громадян, яка доступна на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Згідно з частиною сьомою статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у заяві має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові громадянина; місце проживання заявника; викладено суть порушеного питання; зауваження, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Також у зверненні необхідно зазначити наступну інформацію:
- повне найменування суб’єкта господарювання з визначенням організаційно-правової форми господарювання (ТОВ, ПП, ПрАТ – юридична особа);
- адресу місця провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання (фактичну адресу об’єкта);
- факти порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства та їх документальне підтвердження (за наявності).
Письмове/електронне звернення має бути підписане заявником (заявниками) з зазначенням дати його написання.
Олександр Зенов,
начальник Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області