16 січня виповнилося три роки «диктаторським» або «драконівським» законам

Сьогодні виповнюється три роки законам, які деякі ЗМІ називають «диктаторськими» або «драконівськими» – «Законам 16 січня».

Лідер партії «Успішна країна» Олександр Клименко, який під час їх прийняття очолював Міністерство доходів і зборів, проаналізував законотворчі ідеї нинішньої влади і заявив про значно більш жорсткі норми в її ініціативах. Пост з відповідним порівнянням з’явився на сторінці політика у Facebook і викликав бурхливе обговорення користувачів.

«Пальців на обох руках не вистачить, щоб перерахувати всі ініціативи нинішньої Ради, спрямовані на закручування гайок. Якщо хтось сумнівається в тому, що Майдан в його «мирному» прояві неможливий, може відкрити Кримінальний кодекс: статті з 109 по 114-ю (вони стосуються захоплення влади, переворотів, терактів і т.п.) посилені в рази – при «режимі Януковича» вони були куди ліберальними в частині термінів ув’язнення», – почав Клименко.

Політик навів і ряд інших прикладів посилення «драконівських» законів нинішньою владою.

«За 3 роки слідство стало настільки політизованим, що практично повністю стерлася межа між статтями: тепер дії протестуючих, які заходять в держбудівлі і блокують його роботу, можуть кваліфікуватися за куди більш важчою статтею – «повалення державного ладу», – пояснює лідер «Успішної країни».

При цьому Олександр Клименко навів недавній приклад з протестами шахтарів Донбасу і Західної України, які зайшли в будівлю Міненерговугілля, щоб провести акцію громадянської непокори. Їм довелося піти після того, як поліцейські пообіцяли кваліфікувати дії за «державною» статтею.

«Екстремізм» в резонансних законах просто замінили на «сепаратизм». Таке віяння часу: у влади є дуже зручний привід, війна на Донбасі. Хто незадоволений і намагається будь-яким чином протестувати – буде притягнутий за «зручною» статтею», – аналізує Клименко.

За його словами, МВС просить розширити до абсурду права поліцейських, а свобода слова, зібрань вже згортається. Під контролем Інтернет – заборонений цілий перелік сайтів, груп в соцмережах, листування в месенджерах під контролем СБУ, а небажаний контент – книги, фільми, відео – заборонили на законодавчому рівні. Один з «законів 16 січня» вводив обмеження на покупку Sim-карт мобільних операторів. Незабаром нинішня влада також буде продавати картки за паспортами.

«Петро Порошенко дуже тримається за владу, але йде слизьким шляхом. Уже з’явилися проекти законів про наклеп, спецконфіскацію, обмеження мітингів (нехай і «платних» – немає нічого простіше, ніж довести, що за участь у мітингу давали гроші – хоча б особисто помістити в соцмережах оголошення про набір «масовки»)», – наводить Клименко дані на своїй сторінці в Facebook.

На його думку, в деяких законодавчих ініціативах нинішньої влади справа дійшла до абсурду.

«У законах, скасованих в лютому 2014-го, значилося покарання за публічне заперечення злочинів фашизму. У симетричному законопроекті депутати просто викреслили «фашизм», вписавши голодомор, голокост і геноцид кримських татар. І збільшивши суми штрафів в 10 разів (верхня планка – 170 тис грн): нехай знають «ватники», що непокора дорого коштує! Так скоро і до колючого дроту для Донбасу дійдемо», – заявив колишній глава Міндоходів.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте