Аграрії об’єдналися в спілку для протистояння свавіллю посадовців 

У Чернігові 10 липня 2021 року відбулося зібрання керівників агропідприємств, які вирішили об’єднатися та утворити «Спілку Аграріїв Чернігівщини», аби спільно протистояти свавіллю посадовців та іншим викликам, які виникають в їх діяльності.

Останні два роки агропідприємства області потерпають від протиправних та нелогічних дій посадовців.  Так, зокрема, на зустрічі представники аграрної галузі зазначали, що державна податкова служба в Чернігівській області перетворилася із сервісного органу в каральний. На підприємствах, які десятиліттями функціонують, справно платять податки і надаються робочі місця сотням громадян, сьогодні стали ризикованими у сприйнятті податківців. Останні все частіше стали блокувати податкові документи, чим негативно впливають на аграрний бізнес і фактично створюють всі передумови для його знищення.

Дійшло до того, що посадовці-фіскали виграні агропідприємствами рішення судів, як першої, так і апеляційної інстанції просто ігнорують, не виконують. Такі дії податківців аграрії називають свавіллям.

На зібранні представники аграрного сектору наводили кілька фактів, коли ДПС навмисно не розблоковують «податкові важелі впливу» для нормальної роботи землевласників. І це при тому, повторюю, коли є рішення судів щодо їх негайного виконання податківцями.

— Фактично маємо державу в державі, якій начхати на рішення судів, на те, що через їх протиправні дії люди можуть втратити роботу, а населені пункти де ми працюємо, розвиток. Моє підприємсво в минулому році віднесли до ризикових і заблокували податкові накладні, не дивлячись на те, що воно працює вже двадцять років. Спочатку намагалися говорити з податковою службою, але вони не хочуть нічого чути. Звернулися до суду, який виграли. Натомість, податкова служба оскаржила рішення і навіть після вердикту апеляційного суду, який також став на нашу сторону, ДПС не виконує його. Ми прагнемо діалогу і співпраці, а нас умисно штовхають на протистояння. Замість того, щоб працювати і наповнювати бюджет, нам створюють умови, аби ми пікетували і блокували. Якщо це державна політика, то говоріть про це відкрито. А якщо самодурство посадовців на місцях, то звільняйте їх, — висловив своє невдоволення один із керівників фермерського господарства з Семенівки.

Практика блокування податкових накладних і віднесення підприємств до ризикових не нова. Але раніше вона стосувалася виключно фіктивних структур і була покликана боротися з роботою так званих конвертаційних центрів. Зараз же під протиправні дії податкової служби попадає все більше добропорядних підприємств, яким створюють проблеми і таким чином спонукають до протистояння. А, може, таким чином працівники ДПС штовхають аграріїв до дачі хабаря за вирішення питання?

У Державній податковій службі в Чернігівській області діє комісія, яка б і повинна займатися цими питаннями. На жаль, ця комісія діє так, як вигідно самим податківцям.

— Це колегіальний орган, в якому люди вважають, що за свої дії вони не будуть відповідати по закону. Це далеко не так. Як прийняття неправомірного рішення, так і не виконання рішення суду має наслідки для всіх членів даної комісії. Відповідні звернення до правоохоронних органів ми вже готуємо, — наголосив чернігівський юрист Олександр Кухарук.

Також ініціатори створення «Спілки Аграріїв Чернігівщини» обговорили й інші проблемні питання, що виникають із запуском ринку землі та прийняттям цілої низки змін до законів. На їх переконання, все що зараз відбувається, несе ризики, в першу чергу для малих та середніх господарств, які найближчим часом можуть зникнути, якщо не будуть діяти спільно. Депутат облради та керівник фермерського господарства «Напорівське» Григорій Ткаченко сказав присутнім, що в інших областях вже відбулося об’єднання агровиробників для захисту підприємств і спільному протистоянню подібним викликам.

— Ми маємо об’єднуватися і разом вирішувати наші спільні проблеми, які нам постійно створюють. В умовах ринку землі і безконтрольному свавіллю певних посадовців, нас поодинці просто знищать. Дії ДПС в Чернігівській області, по втручанню в роботу агропідприємств, вважаю злочинними і ми разом дамо їм належну оцінку на найближчій сесії Чернігівської обласної ради, — заявив Григорій Ткаченко.

Створення «Спілки Аграріїв Чернігівщини» підтримав і колишній голова ДПС в Чернігівській області, а нині керівник ГО «Ми платники податків» Олексій Барановський.

На його переконання тільки об’єднання і спільні дії сьогодні здатні зберегти малі та середні агропідприємства області і надати їм можливість до подальшого розвитку. Він впевнений, що об’єднання і діалог аграгіїв з контролюючими та державними органами — єдин вірний шлях у вирішенні проблем і сталому розвитку Чернігівщини. Інакше буде протистояння, після чого настане «логічний» занепад галузі, а відповідно й економіки в цілому.

На першому зібранні ініціатори створення «Спілки Аграріїв Чернігівщини» вирішили затвердити повноважних представників Григорія Ткаченка та Олексія Барановського для представления позиції спілки на перемовинах з державними органами влади та контролюючими структурами.

Також в спілці прийняли рішення та визначилися з подальшими діями щодо термінового вирішення питання з розблокуванням податкових накладних в реальному секторі економіки та порушити це питання перед керівництвом ОДА, депутатами облради , прокуратурою Чернігівської області, ДПС України.

Сергій Вітер

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте