Альпійська гірка з водограєм біля Чернігівського онкодиспансеру
Біля центрального корпусу Чернігівського обласного онкологічного диспансеру будують альпійську гірку(так називають певну ділянку саду, де імітується скелястий природний ландшафт) із водограєм.
Ідейний натхненник проекту − Борис Дєдов, особистість, яку по праву називають фундатором сучасного мистецтва в Україні. За плечима цього корифея такі проекти: галерея сучасного мистецтва «Пласт-Арт», «Музей катастроф на воді», що залишився в окупованому Криму, меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут», серія музеїв «Вітрила Миклухи-Маклая». Під чітким керівництвом Бориса Степановича працює команда з десяти митців.
Як прокоментував автор архітектурного проекту, онкологічний заклад – остання надія для тих, кому доля приготувала надскладне випробування. І його завдання як митця – докласти сил і не дати хворобі заполонити душу і світогляд такої людини. Альпійська гірка – це місце, куди людина може прийти посидіти, відпочити, помилуватися природою і підживитися позитивною енергетикою, щоби й надалі виборювати життя.
На думку головного лікаря Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерія Зуба, окрім ліків, які зазвичай потрібні при лікуванні онкологічних захворювань, ще є й цілюща сила мистецтва. Це ті внутрішні резерви, що дозволяють людині повірити, що вона може стати здоровою, що їй Бог дав такі ж можливості, що і всім іншим. Мистецтво випромінює колосальну енергію оптимізму і подолання складних життєвих перепон. Долання цих перешкод − це те, що має бути абсолютно у всіх – від здорових до тих, хто захворів!
Робота над проектом триває, остаточно поле для творчості ще не зорано: є декілька як технічних, так і художніх моментів, над якими ще доведеться серйозно попрацювати. Втім початок вже зроблено. За площею гірка 20 квадратних метрів. По периметру вона вже обкладена луганським камінням та укомплектована лавочками зеленого кольору, які виконані у стилі ретро, конструкцію водограю виготовлять із мармуру молочного та коричневого кольорів. Своєрідним акцентом проекту стануть білі валуни, згодом вони мають обрости мохом. Каміння свого часу було завезено з Криму.
Уляна КОВАЛЬЧУК