Безбар’єрність у воєнний час: виїзд з дитиною за кордон

Виїзд до іншої країни може бути бажаною, необхідною або навіть вимушеною дією, що потребує наявності деяких дозвільних паперів, зокрема у дитини. У недалекому минулому малечі, окрім документів, що встановлюють особу, була потрібна ще й письмова згода другого із батьків, якщо сім’я подорожує не в повному складі.

Як розповіла очільниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина Свистун, новий розділ «У воєнний час» онлайн-посібнику «Довідник безбар’єрності», розроблений за ініціативи першої леді Олени Зеленської, дає поради для різних верств населення, зокрема для батьків щодо виїзду дітей за кордон під час війни.

В умовах воєнного стану вимоги для перетину малечою кордону є спрощеними.

Не потрібна нотаріальна згода одного з батьків, що було обов’язковим у мирний час. Достатньо свідоцтва про народження дитини або її закордонного паспорта, навіть якщо він протермінований.

Якщо цих документів немає, один з батьків може внести інформацію про дитину в свій паспорт. Для цього потрібно звернутися до найближчого територіального підрозділу Державної міграційної служби України. Відповідна відмітка у паспорті посвідчує особу дитини, підтверджує її українське громадянство і дозволяє вивезти її за кордон.

У разі, якщо документів немає взагалі або дитина є іноземцем, прикордонники приймають копії документів, які є, або будь-які інші докази підтвердження її особи.

Якщо дитину супроводжує хтось із родичів, наприклад, тітка, бабуся, повнолітня сестра, вітчим, їм потрібно мати з собою:

· документи, які змогли б підтвердити родинні зв’язки з дитиною

· або посвідчену згоду від одного з батьків, із зазначенням, що саме ця особа вивозить дитину за кордон

Якщо дітей супроводжують не родичі, то прикордонники вивчають кожну ситуацію окремо.

Варто зазначити, що з 16 років неповнолітній може перетнути кордон самостійно.

Більше корисної інформації у «Довіднику безбар’єрності».

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте