Боротьба з корупцією стає неефективною та викликає слушні запитання у держав — донорів
У Вищому антикорупційному суді досі працює суддя Інна Білоус, яка під час Революції гідності у 2013 році забороняла місцеві майдани, зокрема — Тернопільський, наймасштабніший після Києва. Проте ані громадські активісти, ані міжнародні експерти не реагують на виявлені факти.
Про це пише Спецкор регіон з посиланням на інформацію Times of Ukraine.
Члени ГРД Роман Маселко та Михайло Жернаков не написали про неї жодного допису. Також Громадська рада міжнародних експертів закрила очі на ці факти, визнавши суддю доброчесною для ВАКСу.
«Активісти вийшли самі на себе і продаж посад суддів ВАкС, замовні й покупні рішення вже стали повністю очевидні, як на мене», — написав адвокат Ростислав Кравець.
Водночас журналісти звернули увагу на вибірковий підхід: Білоус не звільнили за те, за що у меншому обсязі звільняли інших суддів. Подібні на цей факти стали причиною прохання до Конституційного суду перевірити на конституційність залучення до відбору антикорупційних, правоохоронних та судових органів міжнародних експертів. Про це написав у своєму Телеграм каналі юрист Олег Шрам.
Професійна юридична спільнота вже давно б’є на сполох, що ВАКС, НАБУ та активісти на грантах створили систему взаємного покривання, що дозволяє суддям безкарно порушувати закони. Як наслідок, боротьба з корупцією стає неефективною та викликає слушні запитання у держав — донорів України.