Браконьєри полюють на птахів, які щойно прилетіли з далеких країв

Весна – пора міграції перелітних птахів. Саме в цей час активізуються браконьєри. Їх не стримує заборона полювання на пернатих в період їхньої міграції та гніздування. Об’єктом незаконного полювання зазвичай є дикі гуси та качки. Аби вберегти пернату дичину від горе-стрілків, лісова охорона, екологи та активісти здійснюють регулярні рейди. Браконьєри зазвичай б’ють птаха в таких місцях, куди не проїхати навіть спеціальним транспортом. 

«Питання охорони і відтворення мисливських тварин є одним з пріоритетів у діяльності нашого господарства, — каже директор державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець. – Тому організація та здійснення посиленого рейдового патрулювання для охорони державного мисливського фонду є повсякденною діяльність нашої лісової охорони. Особливо це стосується незаконного добування диких гусей і качок, а також пошкодження місць їх гніздування».

Величезні розливи, та географічна розкиданість території господарства не дають можливості повною мірою реагувати на всі виклики свідомих громадян, стурбованих канонадою в місцях зупинки пернатих. Саме тому на допомогу лісівникам приходять активісти.

«Під час чергового спільного рейду разом із активістами формації «С14» та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» нам вдалося затримати порушників та врятувати від відстрілу десятки птахів, – каже міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко. – На двох порушників складено протокол згідно зі статтею Стаття 85, частиною 1 Адміністративного кодексу України та статтею 20, пункту 3 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання».

За словами лісового охоронця, крім того, що полювання в цей час заборонене взагалі, підозрювані в браконьєрстві особи робили це у відтворювальній ділянці, що значно ускладнює їхнє положення. 

За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте