Чернігів ділився досвідом із Тернополем щодо одужання онкохворих

Чернігів ділився досвідом із Тернополем, як наблизити мрію онкохворих про одужання.

У липні 2017 року стартував проект з оснащення радіотерапевтичного корпусу Чернігівського обласного онкодиспансеру сучасним променевим апаратом – Elekta Infinitу.

Загальна вартість проекту склала 107 млн гривень, що стало для державного медичного закладу непід’ємною сумою. Лише спільне розуміння проблеми онкологами, владою, депутами всіх рівнів та громадою дозволило наблизити мрію онкохворих на одужання. Фактично за півроку вдалося осилити суму в 99 мільйонів гривень, які дозволили збудувати корпус і придбати лінійний прискорювач та комп’ютерний томограф. Отже, дефіцит коштів нині складає вісім мільйонів. Саме цих грошей не вистачає, щоби придбати дозиметричне устаткування – додаткове приладдя для повноцінного функціонування лінійного прискорювача.

У Чернігівському обласному онкологічному диспансері 16 січня медичні фахівці ділилися досвідом опрацювання такого надскладного питання із тернопільськими колегами. У заході взяли участь головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, заступник голови Чернігівської обласної держадміністрації Сергій Сергієнко, начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш. У складі тернопільської делегації – начальник Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Михайло Буртняк, ректор Тернопільського державного медичного університету Михайло Корда, головний лікар Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру Леонід Шкробот.

Як підсумував хід діалогу головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб, колеги були вкрай вражені порозумінням, яке існує між медичним закладом, владою міста й області, депутатами всіх рівнів і громадою Чернігівщини, що дозволяє приймати спільні прогресивні рішення, розвивати медичну галузь і наближувати в найкоротші терміни мільйонні масштабні проекти на потребу людей. Реалізувати задуми, які, на перший погляд і з урахуванням непростої економічної ситуації, здаються взагалі недосяжними.

– Від себе особисто та від імені колективу Чернігівського обласного онкологічного диспансеру хотів би щиро подякувати кожному, хто душею та серцем пройнявся проблемою – і простягнув руку допомоги в реалізації наймасштабнішої ініціативи онкодиспансеру. Рак – одна з найстрашніших недуг сучасності, напору якої ми можемо протистояти лише разом, – зазначив у своєму слові очільник закладу.

Уляна КОВАЛЬЧУК

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте