Чернігівщина: Резервісти провели навчальний збір
У рамках стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля – 2020» на Чернігівщині триває навчальний збір, до якого залучено близько трьохсот резервістів бригади територіальної оборони.
Серед них є і молоді, і старші люди, є і досвідчені воїни – учасники російсько-української війни, і зовсім «зелені» новачки – ті, хто вперше взяв до рук зброю. Вони всі різні, але в них єдині цінності й одна мета – захищати Україну.
– Дуже приємно, що всі учасники збору відповідальні й дисципліновані люди: прибули вчасно, військову підготовку опановують сумлінно, усі завдання виконують якісно. Саме такими й повинні бути воїни бригади територіальної оборони. Адже саме їм, за необхідності, потрібно буде захищати свої міста, боротися з диверсантами, охороняти важливі об’єкти, нести службу на блокпостах та виконувати чимало інших важливих завдань.
Упродовж останніх днів тероборонці здобули чимало нових знань та набули практичних навичок, зокрема, як правильно рухатись на полі бою, обладнати й замаскувати свої позиції, зупинити кровотечу й витягти пораненого в безпечне місце, орієнтуватися на місцевості й користуватися засобами зв’язку тощо. Сергій Богукалець був мобілізований з першою хвилею у 2014, обороняв Луганський аеропорт. А за рік після демобілізації, у 2017–2019 роках проходив службу за контрактом у танковому підрозділі. У 2017 його атестували на присвоєння первинного офіцерського звання, а нині він вже лейтенант.
– Захищати свою країну від ворога – це обов’язок кожної людини, а у мене ще є й досвід бойових дій, тож хто, як не я, – каже Сергій.
Наталя Носок – медична сестра в палаті інтенсивної терапії Чернігівського кардіоцентру. Тендітній дівчині не раз доводилося рятувати людей, які балансували на межі життя і смерті. Вона нещодавно склала Військову присягу. Найбільше Наталі сподобалися заняття з тактичної медицини – бо своє, рідне, а ще – стрільба з автомата – адже вперше.
– Я нині навчаюся на військовій кафедрі технологічного університету, а з присвоєнням військового звання хочу розпочати службу у Збройним Силах за фахом, – ділиться планами на майбутнє Наталя.
Подружжя Денис і Юлія Дрозд стати воїнами бригади тероборони вирішили разом. Денис – головний сержант підрозділу, свого часу проходив строкову військову службу. За освітою чоловік – історик. А Юлія – бойовий медик підрозділу, за освітою еколог і медик. Вони закохані один в одного та у свій рідний край. Виховують двох діток. Але це їх лише надихає, вони впевнені, що саме від них залежить доля, щастя і майбутнє їхніх найрідніших.
Сергій Зосименко навчався на кафедрі військової підготовки КПІ, офіцер запасу. Хлопець дуже задоволений військовою підготовкою, вважає, що це допомагає йому відчути себе справжнім чоловіком, подолати усілякі сумніви і страхи, а ще – досягнути нових знань і вдосконалити себе.
Стрілець Юрій Атрошенко з Городні. За освітою він педагог. Вчителював. А у 2015 був мобілізований, воював під Слов’янськом і Авдіївкою. У підрозділ тероборони прийшов за власним бажанням і переконанням. Він прагне бути поряд з бойовими побратимами, а ще – передавати досвід молоді.
– Понад половина наших військовиків – це учасники бойових дій на Сході, ветерани російсько-української війни. Вони становлять бойовий кістяк частини, – каже командир бригади територіальної оборони підполковник Олексій Висоцький, – до них прислухаються новачки у військовій справі, беруть з них приклад і переймають досвід. Загалом, усі заняття проводять добре підготовлені офіцери, які мають бойовий досвід у районі проведення АТО/ООС та відповідну військову кваліфікацію за напрямами підготовки. Ми намагаємося приділяти увагу кожній деталі, кожному нюансу, адже в нашій справі дрібниць не буває. За підсумками підготовки кожен резервіст складатиме іспити з навчальних модулів. Це військова топографія, тактика, військово-медична, інженерна підготовка тощо. Але найголовніше, що всі наші люди патріотично мотивовані, жодної байдужої людини тут немає. А отже, вони знають, для чого ця підготовка і з якою метою відбувається, тож стараються стати хорошими воїнами.
Олександр Парій, Інформагентство Міноборони України «АрміяInform» (м. Чернігів)