Чернігівські медійники вчилися працювати в умовах бойових дій

Відповідальність за власне життя лежить виключно на собі. На цьому під час тренінгу «Журналістика в умовах бойових дій: реальний досвід та дієві поради» у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза. Чернігів» наголосив журналіст та експерт ІМІ Олександр Рубан.

Він зазначив, що будь-яке відрядження у зону бойових дій починається з оцінки ризиків та плану, як їх мінімізувати.

«Головне завдання журналіста під час війни – вижити», — сказав Олександр Рубан.

Він на власному прикладі розказав, з якими безпековими ситуаціями можуть зіткнутися журналісти під час зйомок на фронті та які рішення необхідно приймати, аби відзняти хороший контент без шкоди власному життю.

Також Олександр Рубан порадив, як вдало спланувати свій маршрут і як журналістам поводитися на контрольно-пропускних пунктах.

Найголовніше, на чому зупинився спікер, кожен медійник, їдучи у зону бойових дій, повинен мати ключовий контакт. Тобто людину, яка буде знати весь маршрут, бути на зв’язку 24/7 і знати, що робити в екстрених ситуаціях.

«Він має контролювати всі аспекти протоколу звʼязку, зобовʼязаний зберігати список усіх членів команди з їхніми контактними даними, групою крові, найближчими родичами та питаннями, що підтверджують життя. Окрім того, слідкує за ситуацією безпеки в зоні, де працює команда, і надсилає відповідні сповіщення», — зазначив Олександр Рубан.

Наостанок, присутнім журналістам був наданий перелік речей та пристроїв, які можуть знадобитися під час відрядження у зону бойових дій.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте