Чернігівці просять Генпрокурора перевірити прокуратуру Чернігівщини
Консультативна рада при прокуратурі Чернігівської області звернулася до Генерального прокурора з проханням направити комісію підпорядкованого йому відомства для перевірки діяльності прокуратури Чернігівської області. Редакція отримала це звернення для оприлюднення.
Звернення до Генерального прокурора України
10 лютого 2017
Шановний Юрій Віталійович!
Акцентуємо Вашу увагу на тотальну корупційну та злочинну діяльність прокуратури Чернігівської області.
Пройшло вже Три роки нової демократичної влади. Час проходить, змінюється влада, змінюються керівники прокуратури, як на національному, так і на регіональних рівнях. На Чернігівщині змінилося за цей час 5 керівників прокуратури області. Але склад ключових дійових фігур, які формують показники «активної діяльності» прокуратури Чернігівської області залишився незмінним. Дореволюційні «пшонківські» кадри деградують, граючись судьбами простих пересічних громадян, створюючи фіктивні кримінальні справи, підробляючи документи, підвищуючи цим показники своєї діяльності. Вони не бачать кричущих порушень прав людини, не розслідують справи щодо розкрадання бюджетних коштів, корупційних діянь, не виконують та ігнорують судові рішення, паплюжать всі норми Закону. Люстрація стороною обійшла цей “орган правопорядку”!
На теперішній час працівниками слідчого відділу прокуратури Чернігівської області проводяться умисні дії по дискредитації працівників нової патрульної поліції м. Чернігова. Відбувається кримінальний тиск шляхом безпідставного внесення відомостей про кримінальні правопорушення відносно працівників патрульної поліції, слідчі діють в інтересах третіх осіб, які порушують правопорядок, вчиняють адміністративні та інші правопорушення.
В місті спостерігається якісна динаміка зниження росту злочинності після початку роботи патрульної поліції з 2015 року.
Сьогодні Чернігівські прокурори знищують активно працюючий підрозділ правоохоронних органів в Чернігівській області, який користується довірою та підтримкою населення. На теперішній час близько 25 патрульних поліцейських знаходяться під тиском кримінальних проваджень, безпідставно внесених до ЄРДР, відносно останніх.
Основним «креативним гравцем» в цих діяннях є начальник слідчого відділу прокуратури області – Кожедуб Євгеній Миколайович. Він та його підлеглі ( Марченкі, Розенки та інші) ведуть цілеспрямовані дії, які направлені на дискредитацію нової патрульної поліції м. Чернігова. Своїми діями прокурори примушують останніх до підкорення своїм незаконним вказівкам, створюючи фіктивні показники своєї діяльності, щодо виявлення службових злочинів, вчинених поліцейськими.
При цьому, притягнути до відповідальності за зловживання службовим положенням, корупційні дії та злочинну бездіяльність прокурорів області – неможливо, оскільки відомості до ЄРДР відносно самих себе вони не вносять.
Стаття 214 КПК України прокуратурі Чернігівської області не відома.
9 лютого 2017 р. співробітники Служби безпеки України спільно з податковою міліцією був затриманий з «відкатом» в сумі 40 тисяч доларів США директор Департаменту ЖКГ Чернігівської ОДА Юрій Євтушенкою Про його корупційну діяльність ми, представники Консультативної Ради при прокуратурі, повідомляли офіційно листом ще у 25.06.2015 р. Але прокуратура закрила цю справу.
Вважаємо за доцільне:
1. Направити комісію Генеральної прокуратури для перевірки діяльності прокуратури Чернігівської області із залученням представників громадськості.
2. провести переатестацію особового складу прокуратури.
3. Зупинити сфабриковані провадження по патрульним поліцейським та справам переданим до суду,
4. Провести зустріч із представниками правозахисних організацій, громадських активістів та громадян, які постраждали від свавілля співробітників прокуратури.
З повагою
від імені багатьох адвокатів, правозахисників та пересічних громадян, долі яких ламають працівники вашого відомства.
Олександр Підгорний, Консультативна рада при прокуратурі Чернігівської обл.