Чи дослухається влада Чернігова вимог своєї громади?
Виконком відмінив рішення про першу забудову Березового гаю. Тим не менше, 27 жовтня мешканці деяких будинків, які розташовані на вулицях Пухова-Доценка-Белова, мають намір вийти до міської ради на знак протесту проти такої забудови, бо будівельники мають намір збудувати у Березовому гаю не один десятиповерховий будинок, а три.
Акція відбудеться о 9.45 біля приміщення міської ради.
Саме цього дня розпочинатиме свою роботу чергова сесія Чернігівської міської ради.
Разом з тим, напередодні відкриття сесії, 26 жовтня, виконавчий комітет міськради розглянув це питання, і більш того, відмінив своє ж попереднє рішення, яке стосується будівництва одного з трьох будинків біля парку «Березовий гай». Прес-служба Чернігівської міської ради з цього приводу повідомляє:
Сьогодні виконком Чернігівської міської ради одноголосно підтримав відміну містобудівних умов та обмежень для одного з трьох будинків у районі Березового гаю (по вул. Пухова), проти спорудження яких активно виступають жителі цього мікрорайону. Офіційна назва рішення – Про визнання таким, що втратив дію, пункту 1.1 рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 1 вересня 2016 року № 394 «Про затвердження та надання містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок».
Ініціатором сьогоднішнього рішення виконкому став Чернігівський міський голова. Перед голосуванням він пояснив ситуацію, що склалася:
– Питання зведення трьох будинків на ділянці, яка практично межує, а в одному випадку заходить на територію Березового гаю збурило громадськість. Я особисто вчора виїздив на місце з профільним заступником, начальником управління архітектури та забудовником. Ми дивилися план-схему та де планується розташування цих будинків на місцевості. Я вважаю, що логічною і однозначною в цьому випадку є наша реакція як міської влади, яку обирали люди.
Там три черги, перша – найдальша, яка заходить на територію колишнього озера. Візуально навіть видно, що цей будинок заходить своїм кутом у березовий гай. Моя ініціатива – що відкоригувати прийняті раніше рішення в частині першої черги треба однозначно.
Стосовно другої та третьої черг: щоби уникнути можливих судових позовів з усіх сторін і тому подібного, я пропоную це питання поки довивчити. Зокрема, щодо меж. Адже наше сьогоднішнє рішення в цьому питанні ускладнюється тим, що межа паркової зони не визначена. Доручення управлінню архітектури: чітко дати юридичний висновок, чи потрапляє це будівництво в зону зелених насаджень.
Скасування раніше прийнятих виконкомом рішень стосовно саме першої черги могло би бути компромісним для громади та забудовника, – додав Владислав Атрошенко. – Але далі вже, як говорять, історія покаже.
Про подальший перебіг подій навколо цієї проблеми, яку ж сама і створила влада, ми інформуватимемо своїх читачів.
Попередні публікації з цієї теми: