Чи потрібні Україні реформи?
2018 рік – це передвиборчий для України рік. Рік сильної суспільної невдоволеності, політичної нестабільності та необхідності продовження реформ.
Саме так вважає Іван Міклош, голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR).
Очікується, що 2018 рік ознаменується продовженням реформ, розпочатих у 2017 та 2016 роках. Економічне зростання на рівні близько 3%, інфляція та валютний курс стабілізувалися, спостерігається безперервне підвищення заробітної плати та пенсій. Для українців це означатиме повільне, але все ж покращення складних соціально-економічних умов.
У цьому контексті важливо, що 2018 рік означатиме для майбутнього України в середньостроковій і довгостроковій перспективі?
Саме 2018 стане дуже важливим, якщо не вирішальним. 2018 рік – це передвиборчий рік. Рік сильної суспільної невдоволеності, політичної нестабільності та необхідності продовження реформ.
2018 вплине на президентські та парламентські вибори 2019 року. Політичний цикл – це нормальне та майже неминуче явище в кожному демократичному суспільстві, а Україна, безумовно, зараз має плюралістичну демократію. В передвиборний рік політики, як правило, уникають ініціювання нових реформ, побоюючись, що за такі пропозиції їм доведеться заплатити високу політичну ціну.
Українські політики не виключення. Але в України немає іншого вибору, крім як продовжити реформи навіть у передвиборчий рік, тому що або реформи, або не вижити. В цьому відношенні 2018 рік стане вирішальним.
VoxConnector, спеціально для видання Спецкор РЕГІОН