Чи відвернеться Богдан від Москви? Реконструкція пам`ятника по-чернігівськи

Журналісти та громадські активісти, які намагаються стежити за подіями в місті, часто дізнаються постфактум про важливі зміни в Чернігові. Не можна сказати, що прес-служба міськради працює погано, просто публікують лише те, що дозволяють керівники.

Вже неодноразово писали про всілякі реконструкції і ремонти, які відбуваються в місті. Але що і як буде виглядати після початку робіт, відомо лише небагатьом.

Наприклад, роботи в сквері імені Богдана Хмельницького, які ведуться вже з минулого року і закінчаться не раніше НЕ року наступного, принесли багато сюрпризів.

Не тільки звичайні чернігівці, але і члени так званої громадської ради при мерії з подивом дізналися, що біля П’ятницької церкви, виявляється, будуватиметься фонтан. І ще два фонтани з’являться біля пам’ятника Богдану Хмельницькому.

Історія з фонтанами в Чернігові взагалі вже набирає гомеричних обрисів. Будь-яка реконструкція в центрі повинна обов’язково супроводжуватися будівництвом нових фонтанів – Владислав Атрошенко так бачить.

Також громадськість постфактум дізналася, що, виявляється, пам’ятник гетьману будуть розгортати на 180 градусів. Щоб дивився він в сторону драмтеатру. На ці цілі, плюс ремонт постаменту, з бюджету виділяють додаткових сімсот тисяч гривень. Договір з підрядником вже підписаний.

У вузьких колах питання про розворот Хмельницького стояв давно. Пам’ятник, який ставили до річниці Переяславської Ради в 1956 році, був ідеологічно сплюндрований від задуму скульпторів і архітекторів.

Якщо поставити риторичне питання: «Куди дивиться наш Богдан?», напрошується перша відповідь – так би мовити, «на Москву». Хоча за проектом повинен бути спрямований обличчям до площі.

«Головне, щоб ідеологічно все було згідно з постановою ЦК про возз’єднання України з Росією, а те, що монумент встановлено з грубим порушенням архітектурного задуму, то це вже не проблема», – згадував з сумом архітектор пам’ятника Андрій Карнабед.

Думка про те, щоб пам’ятник Б. Хмельницькому був розгорнутий в іншому напрямку, висловив тодішній секретар міськкому партії Ф.І. Коротков, пишуть краєзнавці.

Так що постановка питання про реконструкцію, перенесення пам’ятника цілком-таки має місце бути.

Справа в іншому. Всі рішення приймаються без нормального інформування та обговорення. Питання, як буде виглядати історичний центр Чернігова вирішується в стінах одного кабінету. Адже мова йде не просто про зачистки дерев і заміни плитки, будуються нові об’єкти, змінюються історичні пам’ятники. Очевидно міський голова все ніяк не може прийняти, що місто – це не його черговий бізнес-проект, що рішення повинні прийматися після нормального представлення та обговорення проекту, а не тільки серед підлеглих і залежних людей, які запобігливо дивляться на те, хто і за що дає на руку.

Павло Пущенко, газета “Весть”

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте