Двотомник «Чернігів у вогні» вивчають у Чернігівській школі № 1

Все більше шкіл на Придесенні цікавляться двотомником «Чернігів у вогні» та організовують колективні читання цих хвилюючих, вражаючих і правдивих книжок про українсько-російську війну серед учнів.

Нещодавно така чудова та незабутня зустріч відбулася в Чернігівській школі № 1. Сюди, на запрошення завідувачки шкільної бібліотеки Ксенії Юхименко, завітав редактор газети «Чернігівщина», відомий письменник і журналіст Сергій Дзюба.

Школярі старанно підготувалися до презентації – прочитали обидві книжки (двотомник – спільний проект редакції газети «Чернігівщина» та ОК «Північ»), підготували багато своїх цікавих запитань до гостя. Тож співавтор двотомника «Чернігів у вогні» Сергій Дзюба, в основному, відповідав на ці запитання. Таким чином, зустріч вийшла оригінальною, неординарною та зворушливою.

Сергій Дзюба розповідав про оборону Чернігова, Придесення і України за матеріалами книг: про подвиги Героїв України Віктора Ніколюка, Леоніда Ходи, Олександра Слєсаренка; підполковника Андрія Требуха (легендарного «Кліща») і його мужніх бойових побратимів – Дмитра Балабухи («Танкіста»), Руслана Ніконова («Дока»), Миколи Гоголя («Де Голя»), Євгена Деркача («Бармена») і Володимира Гльовкого («Мисливця»); безстрашних фронтових водіїв Антона Набільського («Тохи») та Сергія Мартина («Зозо»); військових медиків Ніни Рой, Анастасії Шелпакової, Наталії Борець і Людмили Циганій; проникливі спогади підполковника поліції Олега Флюгерта.

Всіх учнів вразила історія незламного воїна-добровольця Євгена Смаги («Сема»), який втратив ногу, захищаючи Чернігів, але після цього став дуже відомим волонтером і спортсменом, перемагає на популярних міжнародних змаганнях, прославляючи Україну в світі та збирає значні кошти (мільйони гривень!) для ЗСУ.

Запам’ятався воїн і український богатир Юрій Бобир («Бобер»), котрий вправно жонглює двопудовими гирями і миттєво згинає підкову та буквально в’яже вузлами великі, міцні гвіздки.

Привернули увагу надзвичайно цікаві розповіді про головного капелана ОК «Північ» Антонія Панасенка та священика Євгена Орду. А офіцер Ольга Зощук («Гаєчка»), під час оборони Чернігова керувала ротою відважних і досвідчених водіїв, котрі під шаленими ворожими обстрілами доставляли боєприпаси, медикаменти та все необхідне в оточений Чернігів, перевозили поранених, жителів, зокрема багатьох дітей та вагітних жінок.

Вела хвилюючу презентацію завідувачка шкільною бібліотекою Ксенія Юхименко. У зустрічі з редактором «Чернігівщини» Сергієм Дзюбою взяли участь учителька української мови і літератури Людмила Алексєєнко та учні дев’ятих класів школи № 1. Також власного проникливого вірша прочитала дев’ятикласниця Олександра Бєлік.

Презентація відбулася одразу ж після тривоги. Втім, відчувалося, що всі учасники цієї зустрічі вірять у нашу Перемогу над віроломною росією та майбутню вільну, незалежну і квітучу Україну. Як не важко, але ми повинні вистояти і врятувати світ від маніакального, підлого російського фашизму!

Микола Тищенко, фото автора

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте