Екологічна катастрофа може статися у Чернігові через бездумну забудову
Екологічна катастрофа у майбутньому може статися у Чернігові, якщо сьогодні не припинити бездумне будівництво житлових масивів на території, звідкіля здійснюється водопостачання місту.
Депутати Чернігівської міської ради надають дозвіл на будівництво житлових будинків прямісінько на території (неподалік вже збудованого торговельного закладу Епіцентр), де раніше суворо заборонялося будувати житлові помешкання або інші спорудження. Причина – у цьому місці розташований стратегічний об`єкт: мережа багатьох колодязів артезіанської свердловини, звідкіля здійснюється водопостачання місту (40% від усіх водонасосних станцій). Можна лише уявити, які наслідки виникнуть для здоровя мешканців Чернігова, адже нечистоти з усіх приватних будинків всочуватимуться по місцево-приватній каналізації якраз у ґрунт. До цієї вкрай важливої теми ми обіцяємо повернутися більш детально. А поки що подаємо текст, який редакція отримала від інформаційної служби КП «Чернігівводоканал». Справа тут стосується поки що не безпосередньо саме цих житлових будинків, які ось-ось будуватимуться на водонабірних колодязях (вже підготовчі роботи на багатьох ділянках розпочаті), а об`єкта, який зовсім поруч цих ділянок і примикає впритул до однієї з артезіанських свердловин.
Позиція керівництва КП «Чернігівводоканал» щодо недостовірної інформації стосовно роботи артезіанської свердловини №76 водозабору №3 «Бобровиця».
Під час розгляду питання «Про Детальний план території багатоквартирної житлової забудови в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І. Багряного» на засіданні виконкому Чернігівської міської ради 15 вересня підіймалося питання, пов’язане з експлуатацією артезіанської свердловини №76 водозабору №3 «Бобровиця». Керівництво КП «Чернігівводоканал» звертається до мешканців міста Чернігова і наголошує, що підприємство працює виключно в інтересах громади. Головною метою роботи є безперебійне цілодобове забезпечення 300-тисячного міста питною водою, відвід та обеззараження стокових вод за межами міста. Це завдання колектив КП «Чернігоівводоканал» виконував, виконує і буде виконувати. Водозабір №3 «Бобровиця» є ключовим у системі водопостачання міста. Тому закриття навіть однієї свердловини може унеможливити водозабезпечення цілого міста і привести до тяжких наслідків.
КП «Чернігівводоканал» вважало за можливе погодити межі ділянки загальною площею 5,0452 га для ТОВ «Топаз» при умові нанесення на «План меж» мереж водопроводу та енергопостачання свердловини №76, встановлення зон обмеження для їх обслуговування і встановлення сервітуту на ділянку площею 0,6471 га на якій розташовані мережі водозабору №3 «Бобровиця» КП «Чернігівводоканал». Ці вимоги було враховано при проектуванні Детального плану територій забудови в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І. Багряного.
Ви читаєте матеріал, підготовлений Інформаційною службою КП “Чернігівводоканал”
Ми наголошуємо, що позиція керівництва КП «Чернігівводоканал» щодо експлуатації артезіанської свердловини №76 залишається незмінною:
Ділянка площею 0,3661 га, на якій розташована артсвердловина перебуває у постійному користуванні КП «Чернігівводоканал» з 08.07.1999 року і входить до складу зон санітарної охорони (ЗСО) і відноситься до першого поясу (суворого режиму).
- На цю ділянку розповсюджується вимоги Постанови КМУ від 18 грудня 1998 р. № 2024 «Про правовий режим зон санітарної охорони водних об’єктів».
- Експлуатація свердловини проводиться за встановленим режимом. Будь-які заяви щодо зміни режиму роботи артсвердловин вважаємо неприпустимими.
- 30 червня 2016 року рішенням сесії міської ради було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою для встановлення сервітуту на ділянку площею 0,6471 га на якій розташовані мережі водозабору №3 «Бобровиця» КП «Чернігівводоканал».
Звертаючись до сторін, які сперечаються щодо можливості чи неможливості житлової забудови в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І. Багряного, просимо не втягувати стратегічне підприємство міста – КП «Чернігівводоканал» в цю суперечку і дотримуватись діючого законодавства при вирішенні питань планування територій.
Детальну і оперативну інформацію щодо роботи КП «Чернігівводоканал» завжди можна дізнатися на офіційному сайті компанії, в мережі Фейсбук або отримати подзвонивши в диспетчерську службу підприємства за тел. (0462) 67-67-87.