Фінансування проектів з розвитку громадянського суспільства збільшено вдвічі
6 квітня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено склад конкурсної комісії щодо проведення міського конкурсу проектів в рамках Програми розвитку громадянського суспільства в м. Чернігові на 2016-2020 роки.
До складу конкурсної комісії увійшли заступник міського голови Олександр Ломако, депутати та спеціаліст відділу звернень громадян Чернігівської міської ради.
Про це повідомили в прес-службі Чернігівської міської ради.
Крім того, відповідно до прийнятого рішення цього року громадські організації, які виявлять бажання брати участь у конкурсі в рамках зазначеної Програми, подаватимуть проекти у двох напрямках: проекти в сфері охорони здоров’я та спорту (популяризація та стимулювання здорового способу життя серед населення міста, розвиток фізкультури та спорту, профілактика захворювань серед різних верств населення); історико-просвітницькі проекти (популяризація історії міста; боротьба з вандалізмом; збереження історичного середовища міста; удосконалення, створення, чи урізноманітнення історичних відпочинкових зон міста; підвищення рівня міського патріотизму).
На кожний цей напрямок з міського бюджету буде виділено по 100 тисяч гривень. Максимальна сума бюджету проекту не повинна складати більше 25 тисяч гривень. Таким чином, у межах одного напрямку потенційно може бути не менше 4 переможців. Усі проекти мають бути реалізовані в межах міста Чернігова до завершення поточного бюджетного року.
Виконком також затвердив критерії оцінювання конкурсних пропозицій, де максимальна оцінка може бути 100 балів. А саме:
– відповідність технічним вимогам – до 5 балів;
– актуальність та соціальна значущість ідеї (проекту) для громади м. Чернігова – до 20 балів;
– скоординованість заходів проекту – до 15 балів;
– важливість отриманих результатів внаслідок реалізації проекту – до 15 балів;
– стійкість результатів після закінчення реалізації проекту – до 15 балів;
– наявність партнерів чи співвиконавців проекту – до 5 балів;
– доцільність реалізації проекту з огляду на затрачені ресурси – до 10 балів;
– досвід організації – до 5 балів.
Запровадження конкурсного підходу у відборі проектів інститутів громадянського суспільства сприятиме відкритості і прозорості реалізації проектів, розвитку конкуренції та сприяння боротьбі з корупцією в місті, збільшенню мотивації до якісних змін та потенціалу міста, залучення громадських організацій до суспільного життя міста.
Практика впровадження таких проектів існує в багатьох містах України і показує досить позитивний результат та покращення ситуації в різних сферах, залежно від обраних напрямків.