Генерал Сергій Наєв побував у Чернігові і змалював сценарії закінчення війни

На часі. «Орєшнік» – останній козир путіна. В цьому переконаний генерал-лейтенант, колишній командувач Об’єднаних сил ЗСУ, Герой України Сергій Наєв, який нещодавно перебував із візитом у Чернігові. За його словами, російський ВПК здатен виробляти на рік близько 60-ти «Кінджалів», від 100 до 300 крилатих ракет різних типів та близько 5 тисяч «Шахедів». Оскільки через недостатню кількість ракет диктатор путін не здатний забезпечити бажаний масовий терор України, він перейшов до залякування «Орєшніком». Як довго здатна воювати Україна без допомоги союзників, чи хоче путін миру, які сценарії закінчення війни – про це і не тільки з вуст генерала, який не дозволив загарбати Україну за три дні.

Спроможності росії падають

«Путін перейшов до цього «Орєшніка», бо не має чим нас лякати, і немає такої, як йому б хотілось, масовості», – каже генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Він також окреслив можливості російської армії. Так, за його словами, якщо армія московитів буде вести бойові дії такими темпами, як зараз, то вже у 2026 році у них закінчиться основна частина бронетехніки.

«Що стосується мобілізаційного потенціалу, то москалі здатні воювати ще 5-10 років», – зауважив генерал-лейтенант.

Гарматне м’ясо, яким путінські генерали закидають фронт, – це, мабуть, чи не єдина серйозна перевага ворога. За словами Наєва, наразі, якщо порівнювати кількість військ, то перевага у росіян у людях приблизно один до трьох. А от із технікою в них великі проблеми.

«Росія за час війни втратила близько 80% наявної броньованої техніки. Якщо такими темпами йтиме війна, то у 2026 році у них закінчиться основна чисельність бронетехніки, – каже Герой України Сергій Наєв. – Друга проблема – артилерія. У росіян є проблема з тим, що у них із ладу виходять стволи, які не витримують такої кількості пострілів. Тому вони зараз завезли на територію бойових дій 70 гармат з Північної Кореї калібром 170 міліметрів і близько 50 реактивних систем залпового вогню калібру 240 міліметрів. Це артилерія виробництва Північної Кореї».

Росіяни також відчувають снарядний голод.

«Коли росіяни починали війну, їхні запаси сягали 9 мільйонів снарядів. У зв’язку з інтенсивністю війни потреба їх артилерії складає 30 тисяч снарядів на добу. Тому вони вирішили закуповувати їх у Північній Кореї, яка вже надала близько 2 мільйонів штук снарядів, – пояснює Наєв. – Ще одна їхня проблема – виробництво пороху. В росії є 9 підприємств, які виробляють порох, їхні потужності не мають високої спроможності, щоб задовольнити попит».

«Путін розуміє, що ми постійно вбиваємо його на полі бою, і він падає. Путін теж прагне мирної угоди»

Російській армії не вдалося повністю захопити Донецьку та Луганську області, нам не вдалося їх повністю зупинити.

«Щоб зупинити їх просування, нам необхідне озброєння, яке постачають партнери. А партнери яку ідеологію раніше сповідували? Вони казали про те, що ми маємо дати Україні стільки зброї, щоб Україна не перемогла, а росія не програла», – пояснює колишній командувач Об’єднаних сил ЗСУ.

Він також додав, що наші ресурси залежать від західного постачання. Разом із тим зазначив, що у випадку відмови Заходу від підтримки України наша армія не впаде.

«Якщо західний світ повністю припинить постачання зброї, то ми зможемо самостійно воювати до кінця 2025 року, – каже колишній командувач Об’єднаних сил ЗСУ. – Якщо бити далі, то ми зможемо звести бойовий потенціал російської армії до 40-50% від того, що було на початку війни. Чому путін перейшов до «Орєшніка»? Він розуміє, що ми постійно вбиваємо його на полі бою, і він падає. Він теж прагне мирної угоди».

Які сценарії?

Наєв змалював три варіанти мирної угоди, виходячи з наявних реалій.

«Перший – це припинення війни на лінії бойового зіткнення. Нам кажуть вийти з Курської області, а вони вийдуть з Харківської. Це найгірший варіант, – підкреслює генерал-лейтенант. – Найліпший варіант – це виведення військ з Херсонської та Запорізької областей, розміщення миротворчих сил. Донецьку та Луганську області – під протекторат ООН, а Крим – в оренду на 50 років».

Третій варіант – закінчення війни нашою перемогою. Однак…

«Для того, щоб вибити їх силою, треба час і засоби. У цьому випадку я відповідаю лише за варіанти в переговорах у тій ситуації, що склалася на поточний момент», – каже Сергій Наєв.

Він також висловив упевненість у тому, що в росії немає спроможності для швидкої окупації України.

«Вони більше, ніж зайняли, вже не займуть», – наголошує генерал.

Він також додав, що російська армія, попри свою чисельність, також не є повністю укомплектованою.

«Укомплектованість військових частин російської армії становить близько 60 відсотків. Коли росія нападала, їх чисельність складала 175 тисяч. Наразі кількість російських військових, які воюють на території України, складає приблизно 540 тисяч бійців. Взагалі російська армія нараховує 1,5 мільйона військовослужбовців, а загальна чисельність – 2 мільйони з урахуванням усіх, хто служить», – каже Наєв.

Спілкувався Віталій Назаренко, фото автора

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте