Конфлікт: селяни виступили проти нардепа, якого обирали
Навколо державного підприємства “Дослідне господарство “Іванівка” (Борзнянська територіальна громада) , яке належить Національній Академії Аграрних Наук України, пристрасті не вщухають з минулого року. Восени з полів господарства невідомі під прикриттям поліцейського спецназу викрали посіви соняшнику на суму 158 мільйонів гривень. Селяни звинуватили у рейдерстві народного депутата від їх округу Анатолія Гунька.
Цього року протистояння продовжилось. Дійшло навіть до захоплення невідомими особами адміністративної будівлі держпідприємства та блокування його роботи. Поліція мовчки спостерігала за тим, що відбувається, аж доки люди силоміць не прогнали незваних гостей – так званих “тітушок”.
27 липня стало відомо, що законно призначеного керівника Андрія Скварського відсторонили від своїх функціональних обов’язків.
Селяни вважають, що саме завдяки Андрію Скварському вдалося відновити роботу підприємства, а саме тут почали засівати поля сільськогосподарськими культурами, почала оживати галузь тваринництва, яка при попередньому директорові занепала – корови, наприклад, знаходилися у корівнику у багнюці майже до тулуба, а деяких витягували звідти напівмертвими або вже неживими взагалі. А відтак з відновленням господарства селяни отримали роботу, без чого забезпечити свої сім’ї неможливо.
Але така робота нового керівника стала не до вподоби потужній силі, яка стосовно цього господарства має певні інтереси. І ось наприкінці липня цього року зі столиці прийшла звістка: Андрій Скварський відсторонений від роботи, тобто звільнений із займаної посади, а на його місце призначено “нову” людину. А тому як тільки стало відомо про такі кардинальні зміни, селяни зібралися біля адміністративної будівлі підприємства, аби захистити свого керівника. До того ж, тут переконані, що до таких кадрових рішень і рейдерських захоплень підприємства знову причетний народний депутат Анатолій Гунько. Ба’ більше – селяни вважають, що він не лише причетний, а є й безпосереднім організатором цієї брудної кампанії за вплив у своєму окрузі. Але сільські люди – не батраки, як було колись у царській росії та й потім пізніше. Селяни теж вільні у своєму виборі. Тож вважають, якщо вони помилилися у своєму рішенні щодо кандидата у депутати, то й мають право його відкликати. Бо для чого їм такий народний обранець, який не захищає інтереси своїх виборців, а навпаки – створює їм різні перешкоди, що призводять не до розвитку господарства, а до його занепаду.
Під час зібрання місцевих жителів до Іванівки прибув і сам народний депутат.
Розуміючи стан справ і ситуацію взагалі, люди категорично не захотіли спілкуватися з тим, кого на останніх виборах обирали до Верховної Ради з надією, що їх сподівання та інтереси будуть захищені у вищому представницькому органі країни. Насправді вони побачили зовсім зворотній бік медалі. Тож і зустріли його відповідно.
Втомлені постійними рейдерськими атаками, що значно заважає нормальному функціонуванню господарства, мешканці сіл Іванівка та Миколаївка Борзнянської територіальної громади на своїх зборах ухвалили рішення про розрив відносин з Національною Академією аграрних наук України та почали процедуру підготовки до розпаювання.