Концесія – це смерть лісам! Так вважають на Ніжинщині

Профспілка ніжинських лісівників проти урядових планів зміни системи управління лісовим господарством.

На думку представників профспілки, прийнята Кабміном без обговорення з громадськістю та експертами постанова «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства» викличе катастрофічні наслідки для екології та економіки держави. Вона призведе до безробіття серед лісівників, втрати кваліфікованих кадрів та зменшення надходжень до місцевих бюджетів.

Про це повідомили редакції в ДП «Ніжинське лісове господарство».

15 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України була схвалена Стратегія реформування лісового господарства. Прийняття цього варіанту Стратегії Кабінетом Міністрів України відбулось без громадського обговорення, що, на думку представників профспілки працівників лісової галузі, є порушенням норм Галузевої угоди.

Колективи працівників державних лісогосподарських підприємств стурбовані подальшою долею розвитку лісового господарства, як в цілому галузі, так і існуванню та розвитку діючих державних лісогосподарських підприємств.

«Прихована приватизація державного лісового фонду неминуче призведе до неконтрольованої вирубки стиглих, компактно розташованих насаджень, погіршення санітарного стану лісів і зменшення загальної площі насаджень, — переконаний голова первинної профспілкової організації ДП «Ніжинське лісове господарство» Олександр Балабан. — На сьогоднішній день державні лісогосподарські підприємства є найбільшими платниками податків та основними роботодавцями в сільській місцевості. Кардинальна ж зміна в системі управління призведе до скорочення штату працівників, що в свою чергу потягне зростання соціальної напруженості, істотного зменшення надходжень до місцевих бюджетів».

За словами Олександра Балабана, зазначений проект був прийнятий без обговорення, в тому числі і безпосередньо із лісогосподарськими та деревообробними підприємствами, працівниками галузі, громадськими організаціями. Більше того документ, прийнятий Кабміном, передбачає кардинальну зміну системи управління та створення якоїсь всеукраїнської окремої структури (акціонерної компанії) з корпоративними правами, що буде мати незворотні наслідки для України – можлива приватизація лісів, монополізація лісосировинних ресурсів та банкрутство переважно місцевого деревообробного сектору.

«Ліси України є надбанням українського народу, його «зеленими легенями», а тому їх подальший розвиток і реформування системи управління лісовим господарством повинні бути виваженими та підтриманими у суспільстві, — каже профспілковий лідер. — Прийнята ж Стратегія передбачає кардинальну зміну системи управління галуззю та фактичну її приватизацію».

Олександр Балабан впевнений, що приклад сусідніх країн (зокрема, таких як Російська Федерація) свідчать: кардинальні зміни структури управління призводять у деяких випадках до катастрофічних наслідків для екології та економіки держави. Чи варто повторювати чужі помилки?

Крім того організація єдиної акціонерної компанії з передачею лісів у концесію буде мати незворотні наслідки: ліси назавжди будуть втрачені для майбутніх поколінь.

«Передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень протирічить загальнодержавній реформі децентралізації», – переконує представник профспілки ніжинських лісівників.

На його думку, зміна моделі управління не вирішить безлічі проблем лісового господарства, вона їх лише поглибить.

«Проект схваленої Стратегії не містить жодних напрямків удосконалення ведення лісового господарства, а зосереджений лише на реорганізації управління, — зазначає Олександр Балабан. – Тому ми вимагаємо від Уряду перегляду вищевказаної Стратегії, попередивши знищення «зелених легенів» України та їх приватизацію».

Представник профспілки заявив, що готовий вивести лісівничі колективи на акції громадської непокори в тому разі, коли голос лісівників не почують «на верхах».

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте