«Кризову кімнату» для постраждалих від насильства відкрили у Чернігові
Тимчасовий прихисток, послуги психологів та юристів зможуть відтепер отримати постраждалі від гендерно зумовленого насильства у Чернігові. В обласному центрі Чернігівщини відкрили першу «кризову кімнату».
Проєкт, робота над яким стартувала до війни, спільно реалізували обласна військова адміністрація, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA Ukraine), БФ «Ініціатива», ГО «Ліга ділових і професійних жінок України» за фінансової підтримки компанії Avon Cosmetics Ukraine.
За словами голови правління ГО “Ліга ділових та професійних жінок України”, керівниці депутатської групи з гендерних питань “Рівні можливості” в Чернігівській облраді Юлії Заїки, організатори прагнули створити комфортні умови для постраждалих, щоб було відчуття дому, затишку, спокою, безпеки.
“Це місце для швидкого реагування і допомоги як психологічної, так і юридичної, цілодобового тимчасового перебування жінок з дітьми, які стали жертвами насильства”, – зазначила вона.
«Кризова кімната» створена з дотриманням міжнародних стандартів: там проведений ремонт, приміщення оснащені меблями і побутовою технікою, дотримані норми інклюзивного проживання. «Кризова кімната» одночасно може прийняти до 10 осіб і містить дві житлові кімнати; кухню, приміщення для роботи з психологом, юристом, фахівцем із соціальної роботи. У закладі працюватимуть 4 фахівці із соціальної роботи, які перебуватимуть в кімнаті подобово.
«Завдяки «кризовій кімнаті» постраждалі від гендерно зумовленого насильства можуть отримати більш широкий спектр послуг. Надзвичайно важливо, що цю підтримку ми надаємо у тісній співпраці з урядом та місцевою владою», – підкреслив заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA), координатор із надзвичайних ситуацій Мустафа Елканзі.
Потрапити у «кризову кімнату» можна за скеруванням уповноваженого підрозділу органу Нацполіції та обласного центру соціально-психологічної допомоги. Термін цілодобового перебування складає від 10 до 20 діб. Це час потрібний для розуміння проблеми і пошуку оптимальних рішень.
За офіційними даними, за 9 місяців 2022 року в Чернігівській області зафіксовано 6564 звернення щодо фактів домашнього насильства. Порівняно з аналогічним періодом 2021 року кількість звернень зменшилася на 20% (або на 1309 звернень). Але багато жінок із дітьми виїхали за межі регіону, тому проблема домашнього насильства не стала менш актуальною.
Ірина Синельник