Купівля-продаж авто у кілька кліків: як перереєструвати транспортний засіб онлайн

Майже рік тому на порталі “Дія” запрацювала довгоочікувана послуга – перереєстрація авто онлайн. Така процедура перереєстрації займає близько 15 хвилин та виключає будь-які корупційні ризики.

Перевагою є і те, що покупець та продавець можуть на відстані оформити договір купівлі-продажу, підтвердити угоду “Дія.Підписом” та за бажанням обрати нові номерні знаки, розповідає заступниця начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській та Чернігівській областях Людмила Деркач.

Про послугу мовою цифр

Загалом, за майже рік дії послуги перереєстрація авто онлайн – від грудня 2023-го – послугою скористалися 201 389 разів. З них пластиковий документ замовили 191 588 водіїв, решта – обрали електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, — зазначила Людмила Деркач.

Посадовиця зауважила, що послуга не втрачатиме своєї актуальності й надалі. Виявляється, продати-купити авто можна у кілька кліків.

Продаж та купівля авто онлайн: з чого почати?

Насамперед, як зазначає Людмила Деркач, продавцю необхідно авторизуватись на порталі “Дія”, та вибрати відповідну послугу – “Продати транспортний засіб”.

Далі все досить просто. Продавець погоджується з умовами продажу та надає гарантії, що авто не в розшуку тощо. Наступними кроками будуть зазначення договірної вартості автівки, внесення даних про себе та ознайомлення з проектом договору.

Останнім кроком для продавця буде поділитися проєктом договору з покупцем через QR-код або з допомогою посилання.

Далі особа, яка хоче придбати транспортний засіб, має виконати кілька дій. Зокрема:

· Відсканувати QR-код або перейти за посиланням, яке надасть продавець авто

· Ознайомитися та погодитися з умовами продажу через “Дію”

· Залишити наявний номерний знак або забронювати новий. При замовленні нового номерного знаку необхідно обрати платну чи безкоштовну комбінацію цифр

· Обрати вид свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу: електронне чи виготовлене на бланку

· Вказати відділення Укрпошти для отримання номерних знаків та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу

· Підтвердити правильність введених даних

· Оплатити послугу

Наступним кроком, розповідає далі керівниця, відбувається автоматична перевірка відомостей про продавця, покупця та автомобіль засобами Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Якщо авто знаходиться в розшуку, наявні обмеження чи обтяження, договір не укладається – про це система автоматично генерує повідомлення. Натомість після успішної перевірки формується договір купівлі-продажу, який підписують покупець та продавець за допомогою «Дія.Підпис». Підписані документи надходять до сервісного центру МВС, після чого адміністратор закріплює обрані номерні знаки та видруковує свідоцтво про реєстрацію авто за новим власником, — пояснює Людмила Деркач.

Надалі готовий пакет документів працівник Державного підприємства “ІНФОТЕХ” передає до Укрпошти, а ті, відповідно, – замовнику.

— Якщо покупець залишив наявний номерний знак, користуватись автівкою можна одразу, коли з’явиться свідоцтво про реєстрацію в “Дії”, — конкретизувала Людмила Деркач. — Якщо замовляли нові номерні знаки, керувати автомобілем можливо тільки після їхнього отримання поштовим оператором.

Наталія Апецько, головна спеціалістка сектору комунікації в Регіональному сервісному центрі в Київській та Чернігівській областях

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте