«Міць нескорених» — про військову виставку

«Міць нескорених». Таку назву дістала виставка новітніх зразків озброєння та військової техніки, яку 23 серпня відкрили на головній вулиці столиці. Про деякі з представлених на ній зразків озброєння та військової техніки — у матеріалі наших кореспондентів.

За роки незалежності підприємства вітчизняної «оборонки» передали війську чимало зразків озброєння та військової техніки як модернізованих, так і зовсім нових. Особливо останніми роками. У ці святкові дні кияни та гості столиці мають унікальну можливість побачити на власні очі близько 70 одиниць озброєння та військової техніки, які допомагають нашим армійцям перемагати ворога в районі антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

— Це техніка, яка вже тривалий час перебуває на озброєнні нашого війська або яку нещодавно прийнято. Побачать кияни та гості столиці й новинки, техніку, яку заплановано прийняти на озброєння, — розповів начальник Озброєння ЗС України генерал-майор Микола Шевцов. — Після урочистостей техніка надійде в бойові частини Збройних Сил України, Національної гвардії України й Державної прикордонної служби України, що виконують завдання в районі АТО

Бронетранспортер БТР-4Е

Це повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер із колісною формулою 8х8. Його призначено для транспортування бійців механізованих підрозділів та вогневої підтримки в бою; він може виконувати завдання цілодобово, у різних кліматичних умовах, на дорогах із різним покриттям та в умовах цілковитого бездоріжжя. На БТР-4Е встановлено бойовий модуль БМ-7 «Парус».

Спеціалізований броньований вантажний автомобіль для перевезення боєприпасів на шасі автомобіля МАЗ-6317

Автомобіль призначено для перевезення боєприпасів, спеціального обладнання пунктів управління, медичних пунктів, пересувних пунктів обслуговування та ремонту техніки, інших вантажів масою до 20 т. Також його можна використовувати як евакуатор пошкодженої техніки та іншого спеціального обладнання. Броньована кабіна забезпечує надійний захист особового складу від куль, осколків мін і снарядів. Унікальний автомобіль оснащено мультіліфтом, який дає змогу за лічені хвилини здійснити його завантаження-розвантаження. Саме такі автомобілі були конче потрібні нашим військовим підрозділам, які здійснювали забезпечення захисників донецького та луганського летовищ.

Спеціалізований броньований автомобіль «Варта»

Вітчизняний повнопривідний колісний (4х4) бронеавтомобіль оснащено протимінним захистом. Його призначено для перевезення та вогневої підтримки особового складу, транспортування боєприпасів, військових вантажів і майна. Ефективний під час використання в якості автомобіля управління, під час спеціальних операцій та при організації супроводу інших транспортних засобів. Може виконувати завдання на дорогах із різним покриттям та за цілковитого бездоріжжя.

Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Верба»

РСЗВ БМ-21 «Верба» розроблено 2015 року на базі РСЗВ БМ-21 «Град». Її призначено для ураження відкритої та захищеної живої сили, броньованої й неброньованої техніки, артилерійських і мінометних батарей, командних пунктів та інших цілей на дальності від 5 до 20 км.

На першій українській РСЗВ встановлено удосконалену бойову частину, в якій заряджання, прицілювання та управління вогнем відбувається в автоматичному режимі з кабіни; вітчизняні конструктори замінили традиційні базові шасі (УРАЛ-375, УРАЛ-4320) на шасі вітчизняного виробництва (КрАЗ-260В).

Зенітна ракетна система С-300ПС

У складі Повітряних Сил ЗС України особливе місце займають засоби протиповітряної оборони, що забезпечують надійне прикриття та оборону найважливіших адміністративних, промислових і військових об’єктів від ударів усіх типів повітряного нападу в усьому діапазоні їхнього практичного застосування, зокрема під час постійного бойового чергування. Це завдання вирішує зенітно-ракетна система С-300ПС, призначена для знищення засобів повітряного нападу противника всіх типів, тактичних балістичних ракет і для прикриття угруповань військ (сил) у складній повітряній обстановці та в умовах інтенсивних радіоперешкод. До її складу входить радіолокатор виявлення цілей, пункт бойового управління, радіолокатор підсвічування та наведення ракет і пускові комплекси.

С-З00ПС здатна уражати сучасні літальні апарати, крилаті ракети та інші цілі, що летять зі швидкістю до 1200 м/с на відстані до 75 км та висоті від 25 до 27 000 м.

Самохідна гармата «Піон»

Самохідну гармату 2С7 «Піон» калібру 203 мм виконано за безбаштовою схемою з відкритою установкою гармати в кормовій частині САУ. До складу екіпажу входить сім осіб. Корпус розділено на чотири відділення. Корпус 2С7 «Піон» зроблено з двошарової протикульної броні з товщиною зовнішніх листів 13 мм, а внутрішніх — 8 мм. Обслуга, розміщена всередині САУ, захищена від наслідків застосування зброї масового ураження. Корпус утричі послаблює дію проникної радіації. Заряджають головну гармату під час роботи САУ з ґрунту або з вантажівки за допомогою установленого на платформі спеціального підйомного механізму з правого боку відносно гармати. Заряджаючий на той час перебуває ліворуч від гармати й керує процесом за допомогою пульта управління.

САУ «Піон» здатна знищувати засоби ракетно-ядерного нападу, руйнувати польові та довгострокові оборонні споруди противника, виводити з ладу тили, пункти та органи управління військами й артилерією противника, живу силу й техніку в районах зосередження та на рубежах розгортання. Максимальна дальність ураження цілі осколочно-фугасним снарядом становить 37,5 км, активно-реактивним — 49,5 км.

Броньована медична машина МТ-ЛБ С

Машину призначено для евакуації поранених з поля бою з одночасним наданням невідкладної медичної допомоги під час транспортування. Її поява стала результатом переробки штатного МТ-ЛБ. Зокрема, для того щоб розмістити поранених на ношах двома ярусами, довелося суттєво збільшити заввишки десантний відсік. Для евакуації поранених застосували обладнання оригінальної конструкції, яке дає змогу переміщувати ноші через кормові двері машини. Цю санітарну бронемашину також оснащено лебідкою з електроприводом. За допомогою троса, довжина якого становить 50 м, можна евакуювати поранених із поля бою на ділянках, які прострілює ворог.

БММ МТ-ЛБ С оснастили медичним обладнанням для надання першої медичної допомоги в районі бойового зіткнення з противником. На борту є певний набір медикаментів, перев’язувальні матеріали, кровоспинні засоби, шини для іммобілізації, кисневий інгалятор. В евакуаційному відсіку навіть можна здійснювати нескладні оперативні втручання.

Модернізований танк Т-72АМТ

Танк Т-72АМТ — результат модернізації танка Т-72А шляхом установлення приладів і систем вітчизняного виробництва, які за своїми технічними характеристиками перевищують нинішні аналоги. Зокрема, «сімдесятдвійку» обладнано протикумулятивними екранами, які захищають башту по периметру. Комплекс динамічного захисту «Ніж», який розмістили навколо корпусу й башти танка, ефективно захищає від влучання бронебійних снарядів, кумулятивних засобів ураження та ударно-кумулятивних боєприпасів.

На модернізований Т-72АМТ також установлять прилади нічного бачення з електронно-оптичними перетворювачами третього покоління. А це означає, що він «бачитиме» вночі, як удень. Своєю чергою, нічний приціл для навідника дає змогу стріляти керованою ракетою «Комбат». Також можна вести вогонь із зенітно-кулеметної установки 12,7 мм зсередини танка із зачиненим люком.

Матеріали підготували Сергій ВОРОНКОВ, Андрій ЛИСЕНКО

«Народна армія»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте