Міжнародний фестиваль авторської пісні відбувся в Чернігівській області

7-8 липня 2017 року в с. Олешня Ріпкинського району на території туристичного еко-комплексу «Голубі озера» вже вшосте відбувся Міжнародний фестиваль авторської пісні.

Шостий Міжнародний фестиваль авторської пісні «На Голубих озерах» розпочався 7 липня чудовою виставою «На Івана Купала» Чернігівського театру – інтеграції «Дивосад» благодійної організації «АРАТТА» (художній керівник – Ірина Пісня).
Відкрила фестиваль – заступник голови-керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації, голова організаційного комітету фестивалю Наталія Романова, яка під час концертної програми виступила і в якості виконавиці, заспівавши відомі бардівські пісні в дуеті – експромті з головою журі фестивалю – президентом Асоціації діячів авторської пісні в Україні Вадимом Гефтером.
Під час двох фестивальних днів перед глядачами виступили відомі автори-виконавці з міст Запоріжжя, Києва, Дніпра, Сум, Хмельницького, Чернігова, такі як: Олександр Вербицький, Анна Киящук, Юрій Єфімов, Сергій Городничий, Володимир Момот, Владислав Бондарков, Ірина Єременко, Олена Грицюк, дует «Парадокс» у складі Олександра Кропельницкого та Андрія Басенко та інші.
Насиченою виявилась цьогоріч і конкурсна програма, конкурсний відбір та майстерні членів журі фестивалю тривали впродовж 5-ти годин поспіль, так багато виявилось бажаючих продемонструвати свої авторські твори, проте журі відібрало на фінал конкурсу лише 12 кращих виконавців. Приємно, що в більшості конкурсних творів була представлена патріотична складова, авторську поезію про війну на Сході України читала і мати загиблого героя АТО старшого солдата 13 БТРО Володимира Близнюка Олена Белеванцева.
За підсумками конкурсу переможцями фестивалю-конкурсу авторської пісні «На Голубих озерах-2017» стали в номінаціях: «Автор-виконавець» Тарас Тарасенко (смт Любеч), «Кращий виконавець» Інна Карцева (м. Прилуки), «Авторська поезія» Олена Белеванцева (м. Чернігів), «Колективне виконання» ансамбль «Голос душі» (м. Чернігів), «Автор музики» – Найда Юрій та Найда Віра (м. Хмельницький).
Гран-прі фестивалю отримав відомий композитор, автор-виконавець, патріот-волонтер з м. Ніжина – Олексій Шевченко.
Почесну місію закрити фестиваль та вручити Гран-прі виконали Перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Леонід Сахневич та засновник фестивалю.
Президент Благодійного фонду ім. С. Русової Іван Чаус.

Всі переможці конкурсу отримали дипломи та сувеніри від організаторів свята Благодійного фонду ім. С. Русової та Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА. У фіналі фестивалю всі його учасники, члени журі та оргкомітету за традицією виконали спільно бардівську пісню.

Яскравою та насиченою була і програма обласного свята купальської традиції «Івана Купала на Голубих озерах», яке відбувалося впродовж дня 8 липня. Розпочав свято концерт фольклорних та обрядових колективів Чернігівщини, в якому взяли участь народний аматорський фольклорно-автентичний ансамбль «Злагода» с. Мирне та ансамбль народної пісні «Кралечки» РБК Бобровицького району, народний аматорський фольклорний колектив «Диво калинове» Красносільського будинку культури Борзнянського району, керівник Заслужений працівник культури України Ольга Євченко; творчий колектив Кіптівської ОТГ. Колективи заспівали автентичні купальські пісні та продемонстрували місцеві обряди цього улюбленого народного свята, адже сьогодні коли Україна переживає важкі часи, патріотизм та любов до Батьківщини починаються з любові до своєї малої Батьківщини, свого краю, до рідної землі, з поваги до культури і традицій свого народу, до його пісень.

Продовжив святкову програму яскравий виступ солістів та естрадно-духового оркестру Ріпкинського районного будинку культури, художній керівник та диригент оркестру – Руслан Власенко.

Окремою складовою свята стала програма патріотичних творів наших земляків, авторів – виконавців: волонтерки та мами учасника АТО Ірини Єременко з м. Чернігова, акустичного гурту «Голос душі» (керівник – Ольга Швед), матері загиблого героя АТО Володимира Близнюка Олени Балеванцевої, солістів театру естради «Феєрія» (керівник Інна Присекайло) з м. Чернігова, волонтера з м. Ніжина Олексія Шевченка, учасника багатьох патріотичних концертів Тараса Тарасенка з смт Любеч та його племінниці Полінки Тарасенко.
Як завжди високопрофесійним був і виступ присвячений традиціям свята Івана Купала Академічного народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура. Кульмінацію свята стало потужне видовище з традиційними обрядовими елементами та піротехнічними спец ефектами «В ніч на Купала» у виконанні колективу на березі Голубого озера.

Організатори святкових заходів: Чернігівська обласна державна адміністрація, Чернігівська обласна рада, Департамент культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації, Благодійний фонд ім. Софії Русової, обласний методичний центр навчальних закладів культури і мистецтв, обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм, Ріпкинська районна державна адміністрація підготували цьогоріч насичену і цікаву різножанрову культурно-мистецьку та розважальну програму.

Інформацію підготувала головний режисер святково-фестивальної програми, провідний спеціаліст Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Ірина Дерейчук

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте