На Чернігівщині обговорили історичні аспекти селянських повстань
Про селянські повстання на півночі Чернігівщини в 1919-1921 роках розповіли у Чернігові 6 жовтня 2017 р. фахівці-історики.
Круглий стіл «Селянські повстання та діяльність отамана Галаки на півночі Чернігівщини в 1919-1921 рр.: факти, джерела, оцінки» присвячений історії селянських антибільшовицьких повстань на Чернігівщині в 1919-1921 роки та, зокрема, діяльності одного з селянських ватажків того періоду – отамана Галаки.
Метою круглого столу стало дослідження феномену особистості в історії, зокрема, ким був Галака як історична особистість – народним месником, «польовим командиром», національним героєм чи «кримінальним авторитетом» періоду подій 1919-1921 рр. в Україні.
Історичну тему обговорили історики з Чернігова, Києва, Гомеля, Мінська.
Доктор історичних наук, професор, завідуючий відділом історії української революції (1917-1921 р.р.) Інституту історії України НАНУ Владислав Верстюк з Києва розкрив тему селянських повстанських рухів в контексті історії Української революції 1017-1921 р.р.
Про селянські повстання в Чернігівській губернії у 1918 році, про причини, спрямованість, наслідки говорила кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Ірина Еткіна.
Голова правління Чернігівської міської єврейської громади Семен Бельман з Чернігова продемонстрував відео свідчення жінки 1925 року народження, батько якої колись був прямим свідком нападу членів угрупування отамана Галаки на село Вихвостів Городнянського району. Під час нападу один з нальотчиків шаблею наніс тодішньому хлопчаку серйозні травми…
Історик-краєзнавець з Гомеля, учасниця Білоруської Республіканської археологічної комісії Валентина Маятліцкая зупинилася на окремих аспектах антибільшовицьких повстань, котрі мали місце у Гомелі.
Білоруський історик, кандидат історичних наук, доцент, учасниця Асоціації незалежних істориків Білорусі Ніна Стужинськая акцентувала увагу присутніх на питанні «Галаковський фронт на Гомельщині: джерела, персоналії».
Краєзнавець та журналіст з Чернігова Олександр Ясенчук висвітлив досить цікаву тему: «Розвідка, контррозвідка або «мистецтво війни» від Івана Васильчикова (Галаки)».
Також під час «круглого столу» взяли активну участь в обговоренні селянських протестів-повстань у 1919-1921 роках минулого століття й інші учасники.
Організували заходи Український інститут національної пам`яті та Сіверський інститут регіональних досліджень.
Функції модератора виконував Ігор Кондратьєв —доцент кафедри всесвітньої історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету.