На Чернігівщині прокотилася хвиля серцево-судинних нападів
Наприкінці січня – початку грудня в деяких регіонах Чернігівської області прокотилася хвиля серцево-судинних нападів, більшість з яких завершились трагічно. Одразу кілька наших земляків раптово пішли з життя. Інші – опинилися у лікарні у вкрай важкому стані.
– Слід розуміти, що кожен екстрений випадок – суто індивідуальний. Загострення трапляються на фоні хронічних проблем, раптових змін у погоді, невиявлених своєчасно хвороб, ускладнень після коронавірусної інфекції, грипу чи гострих респіраторних захворювань. До цього всього вже другий рік поспіль додається хронічний стрес, тривожні стани та інші розлади, спричинені повномасштабною війною. Причин може бути чимало. Провести якусь закономірність важко, бо ми стикаємось щодня не тільки з серцево-судинними хворобами, а й з усім спектром медичних загострень, травм та інших викликів, – зазначив керівник Городнянської підстанції екстреної медичної допомоги Олександр Гузь.
Сьогодні «швидкою» допомогою у Городнянській та Тупичівській громадах опікуються 33 співробітники екстреної медицини.
Сучасна екстрена медицина має непогане забезпечення – у наявності є всі ліки, необхідні для порятунку людей разом із необхідною медичною технікою. Постійно чергують обладнані реанімобілі – штатні й резервні на випадок надтермінових випадків, коли всі «швидкі» зайняті.
Значно покращилась організація роботи. Всі виклики надходять у диспетчерську службу, яка координує роботу виїзних бригад і стаціонарів у Чернігові, бо більшість складних пацієнтів одразу доставляються в обласний центр до профільних відділень.
Звичайно, попри щоденну навантаженість, співробітники «швидкої» мають власне розуміння пікових надзвичайних ситуацій у свята, травматизму в ожеледь чи інших сезонних явищ.
– Будьте уважні й обережні, своєчасно звертайтесь до лікарів, не затягуйте візити, — зазначив лікар. — Щоб менше турбувало здоров’я, намагайтеся вести здоровий спосіб життя, бережіть себе і будьте здорові!
Павло Дубровський, «Новини Городнянщини»