На декількох підприємствах Чернігівщини не допускають ревізорів

В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області повідомили про факти не допуску ревізорів на територію декількох підприємств. Також в Управлінні зазначили і про кримінальну відповідальність як наслідок перешкоджання діяльності ревізорів.

У кожній громаді місцева влада робить сферу освіти пріоритетною у своїй політиці. Її розвиток є одним з головних завдань рад. Також в умовах військового стану особлива увага приділяється облаштуванню місць укриттів та бомбосховищ в закладах освіти. Тому під час державного фінансового аудиту бюджету міста Ніжин Чернігівської області проводиться ревізія фінансово-господарської діяльності міського управління освіти.

Під час дослідження питань щодо законного та ефективного витрачання коштів на облаштування та ремонт закладів освіти ревізори встановили, що у 2020-2022 роках за рахунок державної субвенції та співфінансування з міського бюджету, серед іншого, проводились реконструкції та ремонт приміщень у Ніжинських ЗОШ № 6 та № 17, Ніжинському навчально-виробничому комплексі № 16, у закладах дошкільної освіти № 9 «Лілея» № 12 «Ромашка».

Для з’ясування їхньої реальності та повноти відображення операцій та розрахунків в обліку Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області ревізорам треба було провести зустрічні звірки у виконавців робіт: ТОВ «Проєкт-сервіс», ТОВ «Банай» і ТОВ «НіжинЖитлоБуд».

Невідомо, як Управління освіти спілкувалось з підрядниками, проте під час виходу на об’єкт ТОВ «Проєкт-сервіс» встановлено, що за адресою, зазначеною в установчих документах та в договорі, такого підприємства немає, вивісок та розпізнавальних знаків, що вказували б на місцезнаходження за цією адресою товариства, не встановлено.

Аналогічна ситуація склалась і під час виходу на зустрічну звірку до ТОВ «НіжинЖитлоБуд». За зазначеною в установчих документах та договорі адресою розташована багатоповерхова житлова будівля. При спробі зв’язатись з абонентом за номером телефону, вказаному у Єдиному державному реєстрі, відповідний номер не відповідав.

Та найцікавіше відбулось при спробі провести зустрічну звірку у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Банай».

Для проведення зустрічної звірки працівник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівський області здійснив вихід за офіційною адресою, а саме: 14001, м. Чернігів, вул. Попова, буд. 10-А.

Слід зазначити, що перед виходом на об’єкт в телефонному режимі особа, яка відповіла на дзвінок, але не представилась, повідомила, що ТОВ «Банай» розташоване на території ДП «Укрсівербуд».

Проте під час виходу за згаданою адресою на огорожі та будівлі ДП «Укрсівербуд» не було жодних вивісок та розпізнавальних знаків, які б свідчили, що за цією адресою розташоване ТОВ «Банай».

Представники охорони ДП «Укрсівербуд», які чергували на пункті охорони, на територію за огорожу не пропустили, повідомивши, що про ТОВ «Банай» нічого не знають.

Під час повторного дзвінка на відповідний номер, особа, яка відповіла на дзвінок, повідомила, що це комутатор і даний номер дійсний на декілька підприємств. Вона записала номер телефону та пообіцяла повідомити директора Замокіна Сергія Вікторовича, але ні директор, ні інші посадові особи на зв’язок з ревізорами так і не вийшли.

Проте є ще маленький нюанс. Відповідно до даних, розміщених в інформаційно-аналітичній системі Youcontrol, ТОВ «Банай» є правонаступником закритого акціонерного товариства «Чернігівське РСУ», яке розташовувалося за адресою: Україна, 14001, Чернігівська обл., місто Чернігів, вул. Попова, буд. 8-А, де зараз зареєстровано та розташовано ДП «Укрсівербуд».

Про перешкоджання професійній діяльності Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області повідомило правоохоронні органи.

В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області зазначили, що законодавцем органи державного фінансового контролю віднесені до правоохоронних органів, тож Чернігівською окружною прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення, передбачене частиною другою статті 342 КК України («Опір працівникові правоохоронного органу…»).

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте