Навколо державного підприємства, яке спритники призвели до банкрутства

Працівники державного підприємства «Дослідне господарство «Івківці» (Чернігівська область) заблокували живим щитом і своїми автомобілями роботу комбайнам, які прибули для захоплення вирощеного селянами врожаю. Поліція допомагає розчищати шлях беспредєльщикам, застосовуючи проти селян фізичну силу… Так починалася трохи більше як два роки тому рейдерська справа з захвату вирощеного селянами врожаю і доведення державного успішного підприємства до руйнації!

У цій вакханалії відомі й конкретні особи! Є серед них й такі, які знаходяться у вищих ешелонах державної влади!

Три роки агропідприємством керують люди, яких пов’язують з народним депутатом від Чернігівщини Павлом Халімоном. Призначений судом у грудні 2021 року арбітражний керуючий замість того, щоб гасити борги перед кредиторами та ефективно управляти майном, навпаки сприяв накопиченню боргів. Цікавим є той факт, що борги виросли перед приватним підприємством, кінцевим бенефіціаром якого є друг Павла Халімона Сергій Селютін – ПП «Трансвіт».

Тоді, у 2021 році, рейдерам за допомогою поліції вдалося заграбастати посіяний на полях держпідприємства врожай та вивезти у невідомому напрямку…

Селяни закидали рейдерство нардепу Павлу Халімону та його партнеру прилуцькому аграрію Сергію Селютіну, фірма якого забезпечувала охорону держпідприємства.

Більше ніж за два роки зацікавлені особи довели благополучне підприємство до банкрутства.

«Трансвіт» заявляє вимоги на 70 мільйонів гривень, які їй нібито заборгувало колись успішне держпідприємство. Насправді ж кредитори говорять, що банкрутство є штучним, а остаточною метою «загарбників» є заволодіння майном і п’ятьма тисячами гектарів родючих чорноземів, що належать господарству. Більше того – починаючи з липня 2020 року з підприємства без обліку у невідомому напрямку вивозили збіжжя. Земля працювала, господарство функціонувало, а борги тільки зростали. Кредитори порахували, що сума збитків тільки від вкраденого з полів врожаю за останні роки може перевищувати один мільярд гривень.

Аби остаточно не дати знищити державне підприємство, у березні 2024 року в Івківцях відбулись збори кредиторів, якими постановили усунути від виконання обов’язків призначеного судом розпорядника майна (арбітражного керуючого) В’ячеслава Поду, відсторонити від посади діючого директора та звернутись до правоохоронців з заявою про вчинення чергового кримінального правопорушення.

Арбітражний керуючий В’ячеслав Пода не здійснював жодних заходів щодо виявлення і збереження майна боржника, ні інвентаризації, ні – найголовніше створення комітету кредиторів, які б контролювали процес банкрутства державного підприємства.

Фактично замість того, щоб погасити борги перед кредиторами, призначений судом розпорядник майна допустив додаткове зростання заборгованості. Окрім цього, у нього на очах вивозили у невідомому напрямку збіжжя з державних полів. Дійшло до того, що у 2023 році вже і поліція Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області встановила й визнала системність розкрадання майна боржника.

Арбітражний керуючий В’ячеслав Пода пояснює, що ніби то він не мав права втручатись у господарську діяльність підприємства, бо це, на його думку, незаконно.

Представник кредитора СТОВ «Батьківщина» Костянтин Підгорний, навпаки, вважає, що «розпорядник не може втручатись у виробничий процес, наприклад пояснювати доярці як доїти корову чи агроному яку норму висіву виставляти, але договори, які укладає господарство, він повинен контролювати».

Таким чином, Костянтин Підгорний закидає розпоряднику майна злочинну бездіяльність в інтересах конкретних осіб.

Головні кредитори у березні 2024 року на своїх зборах постановили відсторонити «кишенькового» арбітражного керуючого та директора ДП, який завів господарство в боргову яму. А оскільки розпорядник майна не виконав рішення суду і не зібрав всіх кредиторів, то головні кредитори звернулися до правоохоронців з тим, щоб ініціювати проти нього відкриття кримінального провадження за невиконання судової ухвали.

У свою чергу заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики народний депутат України Павло Халімон особливо й не приховує своїх зв’язків із власником ПП «Трансвіт», який виставляє «Івківцям» 70 мільйонів гривень боргових зобов’язань. Прямісінько у своїй декларації нардеп вказав на те, що Сергій Селютін надав йому два мільйони гривень поворотної фінансової допомоги. Для купівлі розкішного маєтку на Печерських пагорбах йому замало.

В’ячеслав Кравченко

Детально про ситуацію навколо ДП “ДГ “Івківці” читайте тут: СХЕМИ З ДЕРЖАВНИМ МАЙНОМ: НАРДЕП «РОЗЗУВ» ДЕРЖПІДПРИЄМСТВО НА МІЛЬЯРД ГРИВЕНЬ

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте