Не сплатив аліменти — опинився у списку-антирейтингу
Одним із дієвих важелів впливу на неплатників аліментів є занесення фахівцями юстиції особистих даних несумлінних батьків до Єдиного реєстру боржників.
Перебування у публічному антирейтингу створює для громадян ряд незручностей, зокрема, унеможливлює укладання будь-якої угоди з відчуження майна. Пересвідчитися у силі примусових заходів мав змогу й мешканець Бобровицького району Чернігівщини, який протягом тривалого часу накопичив 86-тисячний аліментний борг перед двома доньками.
«Батько був впевнений, що, дочекавшись повноліття дівчат, покладені на нього аліментні зобов’язання втратять свою актуальність. Проте мріям чоловіка не судилось збутися, адже заборгованість та правові санкції стосовно боржників по аліментах не зникають з часом. Наздогнали громадянина примусові заходи, коли той прийшов до нотаріуса оформити придбання нерухомості. Батькові відмовили у здійсненні правочину, адже нотаріус знайшов прізвище клієнта у Єдиному реєстрі боржників», – зазначила Ірина Свистун, начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), до складу якого увійшли Полтавська, Сумська та Чернігівська області.
Очільниця додала, що нерухомість неплатник все ж таки переоформив, але після того, як у повному обсязі погасив заборгованість перед своїми дітьми, яка вже сягнула 137 тисяч гривень: 86 тисяч гривень – основного боргу, 43 тисячі – штраф за несвоєчасну сплату та більше як 8 тисяч гривень – виконавчого збору.