Нові лауреати Міжнародної премії імені Івана Айвазовського

Журі оприлюднило лауреатів Міжнародної літературно-мистецької премії імені Івана Айвазовського за 2021 рік.

Міжнародний Арт-центр «Klas’s Arts Center San Francisco» (США, Сан-Франциско), Асоціація «Міст Пегасу» / Pegasus Brücke FBG та Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина, Франкфурт; президент – письменниця, мистецтвознавець та культуролог Олена Ананьєва) назвали лауреатів Міжнародної літературно-мистецької премії імені Івана Айвазовського за 2021 рік.

Цією почесною міжнародною премією нагороджуються художники та письменники, які створили високохудожні, прекрасні, проникливі твори про море, а також популяризують кращі художні надбання, поетичні та прозові твори на морську тематику.

Іван Костянтинович Айвазовський (Ованес Айвазян) (1817 – 1900) – видатний художник, живописець вірменського походження. Створив понад 6 тисяч полотен. Народився 29 липня 1817 р. у Феодосії, в Криму.

Закінчивши гімназію в Сімферополі, вступив до Академії мистецтв у Петербурзі, де він навчався у визнаних майстрів.

Потім багато подорожував Європою. Був у Римі, Неаполі, Сорренто, Венеції, Парижі, Лондоні, Амстердамі, Стамбулі… Більшість його знаменитих робіт присвячені морю. Втім, створив і картини з чарівними українськими та кавказькими краєвидами, а ще хвилюючі полотна з вірменської історії та Кримської війни.

У Феодосії Айвазовський збудував будинок і майстерню, влаштовував виставки. Став академіком Петербурзької академії мистецтв та її почесним членом. Займався благодійністю – допомагав розвитку рідного міста: побудував музей старовини, заснував картинну галерею, сприяв прокладці залізничної колії в Джанкой. Художник помер 2 травня 1900 р. у Феодосії, у віці 82 років.

Його найвідоміші картини – «Морський берег» (1840), «Дев’ятий вал» (1850), «Чорне море» (1881), «Серед хвиль» (1898).

Отже, цьогорічними лауреатами Міжнародної літературно-мистецької премії імені Івана Айвазовського за визначний внесок у розвиток мистецтва та велику просвітницьку діяльність стали:

1. Художники Інна Русіна, Тетяна Поповіченко, Олег Дрямін, В’ячеслав Подобєд, Тетяна Бродецька, Стелла Мунтян; директор музею західного та східного мистецтва Ігор Поронік; фотохудожник-мариніст Анатолій Венгрук (Україна, м. Одеса);

2. Художник Lucas Pennacchi (Brasil / Бразилія);

3. Художник Maria Victoria Bolivar (Colombia / Колумбія);

4. Художник Олександр Ройтбурд (посмертно) (Україна, м. Одеса);

5. Письменник, перекладач, головний редактор часопису «Порт-Фоліо» Михайло Блехман (Канада, м. Монреаль);

6. Художник Сергій Поляк (посмертно) (Україна, м. Чернігів);

Щиро вітаємо лауреатів!

Alex Klas,

голова журі, США, м. Сан-Франциско

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте