Новий номер чернігівської газети «Струна»
Вийшов № 18 за 11 квітня Чернігівської обласної літературно-мистецької газети «Струна», що виходить третій рік і яку видає журналіст, засновник і редактор Петро Антоненко.
В номері літературно-мистецька панорама області. 30 років тому вийшов журнал “Чернігів”, нині “Літературний Чернігів”.
Сторінки «Історія» представляють публікації: «Протест проти репресій і троє його ініціаторів» (герої статті – В`ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Іван Дзюба), «Справа «бойчукістів»: як в СРСР розстріляли українських художників».
Літературно-мистецька історія Чернігівщини – це публікації «Що нам Дніпро — у нас Десна!» (про Романа Бжеського), «Вечорниці» великого художника Іллі Рєпіна» (стаття з Національного заповідника «Качанівка»), сторінка публікацій Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського.
В рубриці «Діаспора» – два оповідання видатного письменника Івана Багряного.
Світова література: оповідання О. Генрі (США), Карела Чапека (Чехія).
Володимир Фриз, Заслужений лікар України, цікавий поет і прозаїк і поет з Чернігова, – постійний автор газети. У 5-ти різних її номерах було надруковано 5 великих колоритних оповідань з циклу «Історії неповторного Подолу». Щойно Володимир Іванович завершив написання великого, в 6-ти книгах, художньо-документального роману «Сага про Галицький П`ємонт», про події першої половини ХХ століття на рідній йому Галичині, що тоді входила до складу Польщі. В номері газети друкується великий розділ з роману, про події 1939 року, останні місяці перед Другою світовою війною і перші тижні війни. В центрі оповіді – відомий польський письменник з українським корінням Тадеуш-Долєнга-Мостович. Ми добре знаємо популярний польський фільм «Знахар», за романом письменника. Розділ завершується вбивством письменника радянськими окупантами.
Поезію представляють постійні автори газети Наталка Фурса (Ромодан, Полтавщина), Микола Будлянський (Чернігів), Олена Компанець (Сновськ), Тетяна Шевченко і Ніна Горбань (Прилуки). Поетичну дуель віршів і пародій на них представили Ірина Кулаковська і Петро Антоненко.
Традиційна рубрика «Золотий фонд української естради»: Іван Попович, Лілія Сандулеса, Олександр Таранець. А також тексти українських народних пісень.
Новий номер газети «Струна», як і попередні, можна придбати в Чернігівському Культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» (вул. Шевченка, 9). Електронний варіант цього і попередніх номерів – на сайті ще однієї газети Петра Антоненка «Світ-інфо».